Naomi Campbell otrzymała tytuł doktora honoris causa. Powód wyróżnienia może zaskoczyć

Jedna z najpopularniejszych modelek na świecie została uhonorowana tytułem doktora honoris causa brytyjskiej uczelni University for the Creative Arts. Naomi Campbell była poruszona otrzymanym wyróżnieniem i podczas przemówienia uroniła łzę. Wszystko uchwyciły obiektywy aparatów fotoreporterów.

Naomi Campbell jest jedną z najważniejszych topmodelek w historii mody. Tym razem jej osiągnięcia w dziedzinie sztuk kreatywnych docenił brytyjski uniwersytet. Postanowił uhonorować ją tytułem doktora honoris causa za wybitne osiągnięcia w modzie. 7 lipca Naomi Campbell pojawiła się w londyńskim Royal Festival Hall na uroczystej ceremonii. Wygłosiła na miejscu mocną przemowę i nie kryła łez wzruszenia.

Zobacz wideo Ludzie chcą oglądać Marcelinę Zawadzką w bikini. Dlaczego?

Naomi Campbell jako zasłużona dla uniwersytetu brytyjskiego. Otrzymała tytuł doktora honoris causa

Modelka na tę okazję wybrała nietuzinkowy beżowy kombinezon przypominający długie spodnie. Na tę stylizację miała założoną specjalną togę. Kiedy Naomi Campbell wkroczyła na scenę, oczy fotoreporterów były skierowane tylko na nią. Wygłosiła poruszającą przemowę.

Nigdy nie pozwólcie nikomu wpływać na to, jak się czujecie oraz zmieniać obranego przez was kursu i tego, czego wy dla siebie chcecie - powiedziała.
 

Niedawno można było modelkę zobaczyć podczas pokazu haute couture Balenciagi. Na wydarzeniu były także obecne Bella Hadid, Kim Kardashian, Nicole Kidman i Dua Lipa.

 

Modelka zaskoczyła wszystkich spektakularną kreacją, wykonaną ze strukturalnego materiału. Czarny lateks, z którego była skrojona ogromna kreacja, wyglądał majestatycznie. Przypominała w niej mroczną wersję kultowego kopciuszka. Całość robiła piorunujące wrażenie i wpisywała się w estetykę wielkiego domu mody. 

Więcej o: