Agnieszka Radwańska zgromadziła fortunę. Wie, jak robić interesy. Imponująca kwota

W czasie lat sukcesów na korcie tenisowym Agnieszka Radwańska zarobiła porażającą sumę pieniędzy. Chociaż kilka lat temu zakończyła karierę sportową, wciąż umiejetnie dysponuje swoim majątkiem. Wiemy, o jakie kwoty chodzi.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

Agnieszka Radwańska to jedna z najbardziej utytułowanych tenisistek. Pierwsze sukcesy sportowe osiągnęła już jako sześciolatka, a dzięki ciężkiej pracy i treningom została zwyciężczynią dwudziestu turniejów WTA w grze pojedynczej i dwóch w grze podwójnej, finalistką Wimbledonu 2012 i pierwszą polską tenisistką, która dzięki zmaganiom na korcie zarobiła ponad milion dolarów.

Ponad trzy lata temu ogłosiła zakończenie kariery sportowej i skupiła się na innych aktywnościach. Była tenisistka dzięki licznym inwestycjom i biznesom zgromadziła imponujący majątek.

Zobacz wideo Agnieszka Radwańska patrzyła na kort obok, a tam Iga Świątek. "Poczwórna mobilizacja"

Ile zarabia Agnieszka Radwańska? Była tenisistka ma talent nie tylko do sportu, ale też interesów

Status jednej z najlepszych tenisistek na świecie oprócz licznych tytułów i popularności, pozwolił Agnieszce Radwańskiej zgromadzić pokaźną sumę pieniędzy. Według rankingu magazynu "The Sun" w trakcie kariery udało się jej zarobić około 21 milionów funtów, czyli niemal 115 milionów złotych, dzięki czemu zajęła w nim dziewiąte miejsce.

W listopadzie 2018 roku Radwańska ogłosiła zakończenie kariery sportowej. Niedługo później wzięła udział w "Tańcu z Gwiazdami", gdzie za każdy odcinek zarabiała 20 tysięcy złotych. Jako Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF całą zdobytą gażę przeznaczyła na cele charytatywne.

Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańska pochwaliła się zdjęciem nowej willi

Zarobione na korcie pieniądze postanowiła zainwestować w nieruchomości. Agnieszka Radwańska jest właścicielką posiadłości zarówno w Polsce - w Warszawie, Zakopanem i Sopocie, jak i za oceanem, a konkretnie w Miami. Zakupiła także dziesięć przeznaczonych na wynajem luksusowych apartamentów w Krakowie - Aga Tenis Apartments. W rozmowie z portalem WTA przyznała, że zakończenie kariery i rozpoczęcie działalności jako bizneswoman było ryzykownym, ale ważnym krokiem w przód:

Nigdy nie wiadomo, jak to będzie. Zwłaszcza że to trudny biznes. Przecież Kraków jest miastem turystycznym, ma wiele hoteli i apartamentów. Ale pomysł był taki, żeby spróbować czegoś nowego. To była duża zmiana w moim życiu.
 

Oprócz tego była sportsmenka podejmuje się współpracy z licznymi markami i publikuje posty sponsorowane w mediach społecznościowych. Na Instagramie obserwuje ją obecnie prawie 320 tys. użytkowników. 

Agnieszka RadwańskaRadwańska rozczuliła fanów nowym zdjęciem z synem. Ale on wyrósł!

Jesteście pod wrażeniem jej przedsiębiorczości?

Więcej o: