Tomasz Lis w trybie natychmiastowym kończy współpracę z "Newsweek Polska". Wiadomo, kto go zastąpi

Tomasz Lis przez dziesięć lat piastował stanowisko redaktora naczelnego tygodnika "Newsweek Polska". Okazało się, że dziennikarz w trybie natychmiastowym zakończył współpracę z wydawnictwem Ringier Axel Springer Polska. Odniósł się do tego w mediach społecznościowych.

Więcej podobnych wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jako pierwszy informację podał portal Wirtualne Media. Zarząd Ringier Axel Springer Polska przesłał oświadczenie, w którym poinformował o zakończeniu współpracy z Tomaszem Lisem, z dniem 24 maja 2022 r. Wiadomo już, kto go tymczasowo zastąpi. Dziennikarz w mediach społecznościowych również odniósł się do zakończenia pewnego etapu w życiu. Nie zabrakło pokrzepiających słów. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tomasz Karolak kopał rowy, a Michał Wiśniewski był cebulowym królem. Roznerski jednej pracy się wstydził

Zobacz wideo Tajemnicza córka Putina. Jak dziennikarze wpadli na jej ślad? Co o niej wiadomo?

Tomasz Lis kończy współpracę z "Newsweek Polska". Opublikował oświadczenie 

Tomasz Lis z Ringier Axel Springer Polska był związany od 2012 roku. Pełnił funkcję redaktora naczelnego tygodnika "Newsweek", a także prowadzącego podcast "Świat_PL". Zarząd Ringier Axel Springer Polska w przesłanym oświadczeniu nie podał powodów zakończenia współpracy z dziennikarzem, która przez lata wydawała się owocna. Wiadomo jedna, że tymczasowo obowiązki Lisa od wtorku przejmie Dariusz Ćwiklak, który został zastępcą red. naczelnego. 

Tomasz Lis na Twitterze skomentował zmiany związane z rezygnacją ze stanowiska. Zwrócił się z podziękowaniami do reakcyjnych znajomych i jak sam zauważył, tygodnik po jego odejściu jest w dobrych rękach. 

Jest czas powitań i czas pożegnań. Serdecznie dziękuję moim koleżankom i kolegom z "Newsweeka" za dziesięcioletnią wspólną pracę, fascynującą przygodę w niezwykłych czasach. "Newsweek" jest w doskonałych rękach i ma przed sobą świetną przyszłość. Powodzenia" - napisał zwięźle dziennikarz.

Gala EkstraklasyGala Ekstraklasy. Na ściance show skradła Werner. Na scenie wymiatał Michniewicz!

Tomasz Lis dziennikarstwo ma we krwi. Będąc na czwartym roku studiów, wygrał konkurs na reportera Telewizji Polskiej. Pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiał w TVP, z którą był związany od 1990 r. do 1997 roku. Od 1997 r. do 2004 r. pracował dla TVN, gdzie został prowadzącym głównego wydania "Faktów". Od 2004 roku związał się z Telewizją Polsat, z którą współpracował przez trzy kolejne lata. W 2010 został redaktorem naczelnym tygodnika "Wprost" i na tym stanowisku spędził dwa lata. 

Więcej o: