Najmocniejsze momenty z rozprawy Deppa i Heard. Fekalia, fantazje o morderstwie, sceny zazdrości. A to początek

Proces Amber Heard i Johnny'ego Deppa przypomina gotowy scenariusz na film. Wiele jest tu elementów niczym z horroru, ale są też historie tak absurdalne, że aż bawią. Sądowa batalia toczy się o ogromne pieniądze, ale na szali są też kariery aktorskie i reputacja jej bohaterów. Podsumowujemy to, czego dowiedzieliśmy się do tej pory.

Johnny Depp i Amber Heard zadebiutowali jako para w 2014 roku. Zaledwie rok później wzięli ślub. Ich małżeństwo okazało się prawdziwym koszmarem. 15 miesięcy po ślubie aktorka złożyła pozew o rozwód. W wyniku ugody, opiewającej na siedem milionów dolarów, ich drogi się rozeszły. Jednak w 2018 roku była żona hollywoodzkiej sławy oskarżyła go o przemoc psychiczną i fizyczną. Depp domaga się od eksmałżonki 50 milionów dolarów odszkodowania za zniesławienie. Ona podbiła stawkę do 100 milionów dolarów. Ich proces transmitują media na całym świecie. Ich gesty i słowa są dogłębnie analizowane przez ekspertów mowy ciała. Przyglądają się temu również fani i dziennikarze. Postanowiliśmy podsumować to, co wydarzyło się do tej pory. Kulisy życia tej pary są drastyczne i szokujące. 

Zobacz wideo pO co chodzi w konflikcie Johnny'ego Deppa i Amber Heard?

Tabletki ecstasy i przemoc z użyciem butelki

Już na samym początku padło bardzo poważne oskarżenie w kierunku Johnny'ego Deppa. Prawnicy Amber Heard twierdzą, że podczas podróży do Australii doszło do kłótni między małżonkami. Wzburzona aktorka miała rzucić w gwiazdora butelką. Ten, po zażyciu dziesięciu tabletek ecstasy, miał zedrzeć z niej ubranie i rzekomo dokonać napaści seksualnej z użyciem butelki.

Powiedział, że ją zabije i jej nienawidzi. Wtedy chwycił butelkę alkoholu i zaczął ją nią penetrować. To jest Johnny Depp, o którym usłyszycie w tym procesie - wyznała prawniczka Heard.
 

Przemoc domowa w rodzinnym domu Deppów

Podczas szeroko komentowanego procesu, zarówno Johnny Depp, jak i jego siostra zeznali, że byli ofiarami przemocy domowej ze strony swojej matki. Aktor poprzysiągł sobie wówczas, że nigdy nie będzie katem swojej przyszłej rodziny i nie będzie stosował przemocy fizycznej. 

To była przemoc fizyczna. Wszyscy byliśmy trochę w szoku. Ona czasem przechodziła i zastanawiałeś się, czy powinieneś się osłonić przed atakiem. Nigdy nie wiedziałeś, co się stanie. Była agresywna i tak bardzo w tym okrutna - zenał Johnny Depp na temat swojej matki.

Fantazje o zabójstwie żony, czyli wstrząsające SMS-y Deppa do kolegi

Drastyczne i wulgarne SMS-y, które Johnny Depp wysyłał do swojego kolegi, aktora Paula Bettany'ego, poraziły opinię publiczną. 

Zanim ją spalimy, utopmy ją!!! A potem zer**ę jej trupa, żeby mieć pewność, że nie żyje.

Aktor wysyłał koledze też wiadomości informujące o kondycji psychicznej. Z treści ewidentnie wynika, że miał w tamtym okresie spore problemy z używkami.

Żadnego żarcia od kilku dni… prochy… pół flaszki whiskey, tysiące Red Bulli z wódką, tablety, 2 butelki Champersa w samolocie i co masz w zamian…??? Wściekłego Indiańca w jeba**m zamroczeniu, wrzeszczącego obelgi i obrażającego każdą pi**ę, która pojawi się obok. Mam dość.

Paul Bettany postanowił jednak bronić swojego przyjaciela. Stwierdził, że treść brutalnych SMS-ów była żartem w stylu Monty'ego Pythona. 

Odcięty palec, czyli skutki rzucania butelką 

Małżeńskie relacje gwiazdorskiej pary były tak skomplikowane i napięte, że w efekcie Johnny Depp stracił kawałek palca. Aktor zeznał, że ówczesna żona miała rzucić w niego butelką wódki. Zdarzenie było dla filmowego Jacka Sparrowa traumatyczne. Momentalnie zaczął pisać po ścianach zakrwawionym palcem. Produkcja "Piratów z Karaibów" po tym zdarzeniu musiała zostać wstrzymana. 

Kompromitujące nagrania po "mega kielichu" wina

Jednym z dowodów w sprawie były nagrania rzekomo pijanego Johnny'ego Deppa, który demolował szafki kuchenne. Po ataku furii aktor postanowił wypić kieliszek wina. Prawnik Amber Heard określił to słowami "mega kielich" co bardzo rozbawiło aktora podczas rozprawy. Internet momentalnie zalała fala memów. 

 

Ludzkie odchody w łóżku 

Jednym z najczęściej cytowanych i szokujących momentów rozprawy jest zeznanie Johnny'ego Deppa na temat ludzkich odchodów, które znalazł w swoim łóżku. Kał miał być karą po awanturze, w której Depp wyznał, że zamierza zostawić swoją żonę. Początkowo Amber Heard zapewniała, że to psie odchody, czemu jej były mąż stanowczo zaprzeczał. 

To były Yorki wielkości filiżanki do herbaty. Te psy ważą około 4 funtów każdy (co w przeliczeniu daje około 1, 4 kilograma - przyp. red) . Zdjęcie, które widziałem... Mieszkałem z tymi psami przez wiele lat. To nie były psy... Nie uważam, że zasługują na takie traktowanie.

Później ochroniarz pary, Starling Jenkins, zeznał, że Amber przyznała się do tego czynu. Nazwała to "żartem, który poszedł źle". 

Pobicie w samolocie i zazdrość o Jamesa Franco

Amber Heard wypowiedziała się także na temat znaczącego incydentu, który miał miejsce podczas rejsu samolotowego w 2014 roku. Zazdrosny mąż miał kopnąć w plecy aktorkę z zazdrości o Jamesa Franco. Depp przyznał się, że był wówczas pod wpływem alkoholu i narkotyków. 

Był zły na mnie za to, że przyjęłam pracę z Jamesem Franco. Nienawidził Jamesa Franco i już wtedy oskarżał mnie o coś w rodzaju potajemnego romansu z nim w przeszłości, ponieważ oboje graliśmy w "Pineapple Express" - tłumaczyła Heard.

Dodajmy, że James Franco, który sam został oskarżony o molestowanie seksualne przez studentki, w 2018 roku wyznał, że przez ostatnie 20 lat był seksoholikiem i notorycznie zdradzał swoje partnerki. 

Alkoholowe libacje i narkotyki z Marilynem Mansonem

Z zeznań byłej pary przed sądem wyłania się przykry obrazek małżeńskiego życia, w którym pełno jest alkoholu i narkotyków. W trakcie procesu Depp wielokrotnie przyznawał, że korzystał z narkotyków. Przy okazji doniósł także na swojego przyjaciela Marilyna Mansona, notabene także oskarżanego o przemoc i gwałt. Hollywoodzki gwiazdor wyznał, że wielokrotnie zażywał kokainę z kontrowersyjnym muzykiem. 

 

Silne emocje w sądzie. Amber Heard prawie straciła równowagę na widok byłego męża

Proces Depp vs Heard wiąże się oczywiście z silnymi emocjami. Kamery zarejestrowały moment, w którym doszło do bezpośredniej konfrontacji pomiędzy byłymi małżonkami. Johnny zaledwie wzruszył lekko ramionami, za to Amber omal się nie przewróciła. 

Nie wiadomo jednak na ile jest to autentyczne, a na ile wystudiowana gra aktorska. Nie zapominajmy o profesji bohaterów procesu. Domysłów i teorii spiskowych jest zresztą więcej. Jedna z tiktokerek uznała, że Amber sztucznie wywołuje łzy na sali sądowej, poprzez pocieranie oczu specjalną substancją. 

Możemy się tylko domyślać, że wrzawa wokół tego procesu szybko się nie skończy, a analizy wszystkich sytuacji będą trwały długo. Nie wiadomo, czy po tym wszystkim uda się jeszcze uratować karierę Johnny'ego Deppa. Tego z pewnością chcą jego fani, dla których Amber Heard jest oszustką i antybohaterką. Nie ulega jednak wątpliwości, że małżonkowie prowadzili życie, w którym na porządku dziennym były używki, przez co ich relacja była toksyczna i szkodliwa dla obu stron konfliktu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.