Bruce Willis przedwcześnie kończy karierę przez stan zdrowia. Nie tylko on był do tego zmuszony - lista jest długa

Kilka dni temu w mediach społecznosciowych Rumer Willis znalazło się oświadczenie, w którym poinformowała, że jej ojciec Bruce Willis kończy karierę z powodu stanu zdrowia. U aktora twierdzono afazję. Nie jest to jedyna gwiazda, która ze względów zdrowotnych musiała porzucić pracę.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

Wraz z końcem marca media obiegła informacja, że Bruce Willis kończy karierę. O decyzji aktora poinformowała jego córka Rumer Willis za pośrednictwem mediów społecznościowych. W opublikowanym oświadczeniu wyznała, że u jej taty stwierdzono afazję, czyli utratę zdolności językowych spowodowanych uszkodzeniem mózgu.

Gwiazda amerykańskiego kina akcji nie jest niestety jedyną osobą, która była zmuszona porzucić karierę ze względu na stan zdrowia. Oto inne osoby ze świata show-biznesu, które porzuciły plany zawodowe, aby zając się zdrowiem.

Zobacz wideo Nie tylko George Clooney! Ci aktorzy zaczynali swoją karierę od seriali

Patrick Swayze

Patrick SwayzePatrick Swayze KAPiF

Patrick Swayze znalazł się na szczycie listy ulubionych aktorów w Hollywood za sprawą ról w filmach takich jak "Dirty Dancing" czy "Uwierz w ducha". Uwielbiany przez widzów na całym świecie, był aktywny zawodowo przez wiele lat. Ze względu na dolegliwości w 2007 roku trafił do lekarza, od którego usłyszał druzgocącą diagnozę - czwarty stopień raka trzustki. Jego życie zawodowe musiało ustąpić walce o zdrowie. Niestety, pomimo chemioterapii, dwa lata później aktor zmarł. 

Violetta Villas

Violetta VillasVioletta Villas Jacek Piotrowski; AP/ KAPiF

Violetta Villas była jedną z najwybitniejszych polskich wokalistek, obdarzoną głosem o czterech oktawach. Choć przepowiadano jej przyszłość na scenie operowej, ona wybrała estradę. Wróżono jej międzynarodową karierę, jednak w pewnym momencie artystka przerwała występy i zniknęła zarówno z mediów, jak i życia publicznego. Po jej śmierci kazało się, że diwa cierpiała na chorobę psychiczną.

Charlie Sheen

Charlie SheenCharlie Sheen Instagram @charliesheen

Charlie Sheen to jedna z najbardziej barwnych postaci amerykańskiego show-biznesu. Aktor znany z produkcji takich jak "Dwóch i pół", "Pluton", czy "Hot shots" zyskał zasłużenie miano skandalisty za sprawą upodobania do iście rock'n'rollowego stylu życia, pełnego narkotyków, alkoholu, orgii z gwiazdami porno i pracownicami seksualnymi oraz wyjątkowo specyficznemu poczuciu humoru. Ryzykowne zachowania niestety nie skończyły się dla niego dobrze. W 2015 roku aktor poinformował, że jest nosicielem wirusa HIV. Przyznał, że początkowo diagnoza doprowadziła go nawet do myśli samobójczych. Charlie kilkukrotnie zwieszał swoją karierę, skupiając się na podreperowaniu mocno pokiereszowanego organizmu.

Michael J. Fox

Michael J. FoxMichael J. Fox Instagram @realmikejfox / screen z serialu 'Sprawa idealna'

Michael J. Fox znakomitej większości fanów kojarzy się przede wszystkim z rolą w filmowej trylogii "Powrót do przyszłości". Utalentowany aktor przez wiele lat grywał w produkcjach, które wykorzystywały jego chłopięcy urok. Karierę przerwała mu jednak choroba Parkinsona, o której dowiedział się w 1991 roku. Wówczas postanowił skupić się na rodzinie i zrezygnował z aktorstwa. Okazyjnie zdarza mu się jednak zagrać drobne role w serialach, pojawia się też na wydarzeniach branżowych.

Selma Blair

Selma BlairSelma Blair Instagram @selmablair

Selma Blair rozpoznawalność zyskała za sprawą udziału w produkcjach takich jak "Szkoła uwodzenia", "Legalna blondynka" czy "Hellboy". W 2018 roku aktorka wyznała, że dwanaście lat temu zdiagnozowano u niej stwardnienie rozsiane. Przez ten czas grywała w filmach i serialach, lecz nadszedł moment, w którym musiała zrezygnować z kariery. Obecnie choroba jest w remisji za sprawą udanego leczenia, a Selma angażuje się w nieliczne projekty filmowe i telewizyjne.

Bob Hoskins

Bob HoskinsBob Hoskins EAST NEWS / KAPiF

Bob Hoskins to ceniony brytyjski aktor, który podczas trwającej 40 lat kariery wystąpił w ponad 80 produkcjach filmowych. Zdobywca nagród BAFTA i Złotego Globu dla najlepszego aktora był także nominowany do Oscara za rolę w "Monie Lisie". Popularność i sympatię widzów zdobył za sprawą kreacji w filmach takich jak "Hook" Stevena Spielberga, "Długi wielki piątek", "Człowiek pies", czy też "Kto wrobił Królika Rogera". W 2012 roku aktor oznajmił, że zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona, wobec czego wycofuje się z życia zawodowego i zamierza skupić na rodzinie. Zmarł dwa lata później w wieku 71 lat.

Beata Tyszkiewicz

Beata TyszkiewiczBeata Tyszkiewicz AP / KAPiF

Beata Tyszkiewicz to polska aktorka, która za sprawą wyjątkowej elegancji i szlachetnej urody zyskała przydomek "pierwszej damy polskiego kina". Zagrała w ponad stu produkcjach teatralnych, filmowych oraz w licznych serialach. Na koncie ma role w filmach takich jak "Rękopis znaleziony w Saragossie", "Popioły", "Skąpani w ogniu", "Lalka" czy "Panna z mokra głową". Ze względu na ujmującą osobowość i poczucie humoru oceniała również popisy taneczne w programie "Taniec z gwiazdami". Zawał serca w 2017 roku sprawił, że aktorka zrezygnowała z dalszej aktywności zawodowej i postanowiła skupić się na zdrowiu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.