Adam Zdrójkowski: Byłem na lekach antydepresyjnych. Aktor zdradził kulisy walki z chorobą

Adam Zdrójkowski postanowił opowiedzieć o korzystaniu z farmakoterapii. - Byłem na lekach antydepresyjnych - przyznał. Wyjaśnił, dlaczego zdecydował się sięgnąć po pomoc.

Więcej na temat walki z depresją znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl

Ostatnie miesiące nie były dla Adama Zdrójkowskiego łatwe. W zeszłym roku rozstał się z Wiktorią Gąsiewską. Niedługo potem fotoreporterzy uchwycili aktorkę w objęciach Jakuba Lipowskiego, tancerza z "Tańca z gwiazdami". Teraz Kuba z "Rodzinki.pl" opowiedział o tym, że w trudniejszych chwilach pomagały mu leki. 

Zobacz wideo Gąsiewska poprowadziłaby "Taniec z Gwiazdami" ze Zdrójkowskim?

Adam Zdrójkowski o radzeniu sobie z przepracowaniem. Pomogły mu leki

Adam Zdrójkowski od najmłodszych lat jest częścią polskiego show-biznesu. Zdążył już wystąpić w wielu polskich serialach oraz prowadził różne telewizyjne programy. Wygrał z Wiktorią Gąsiewską taneczne show Polsatu "Dance Dance Dance", wziął udział także w "Twoja twarz brzmi znajomo". Aktor w pewnym momencie był przepracowany, bo wziął na swoje barki zbyt dużo zobowiązań zawodowych. W rozmowie z "Party" zdradził:

Kiedy zdjęcia dobiegają końca, czujesz ogromny spadek adrenaliny i przychodzi pewien rodzaj smutku. […] Ciężej jest wrócić na ziemię, bo od rana do wieczora działasz na najwyższych obrotach. Zdarzyło się, że po takim maratonie byłem na lekach antydepresyjnych, bo siadła mi głowa, a organizm nadal domagał się adrenaliny.

Adam Zdrójkowski po tych doświadczeniach postanowił zadbać o balans w życiu:

Chyba musiałem się przewrócić, żeby nauczyć się wstawać. Przez lata nauczyłem się jednak, że w życiu ważny jest balans, dlatego dbam, by nie brać za dużo na barki.

Życzymy mu wszystkiego dobrego i podziwiamy, że mówi o tak ważnej sprawie głośno. 

Potrzebujesz pomocy psychologicznej? Nie wahaj się po nią zwrócić. Poniżej lista z numerami telefonów, pod które mogą dzwonić osoby chcące uzyskać pomoc (przytaczamy ją za biurem RPO):

800 220 280 telefon zaufania Fundacji Znajdź Pomoc (od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00-20.00) dla osób w kryzysie psychicznym związanym z pandemią koronawirusa;

800 100 102 infolinia wsparcia psychologicznego uruchomiona przez Wojska Obrony Terytorialnej (7 dni w tygodniu, w godzinach 8:00-20:00, bezpłatna);

22 230 22 07 linia wsparcia psychologicznego prowadzona przez Polski Czerwony Krzyż (codziennie w godzinach 10.00-22.00) - pracownicy świadczą pierwszą pomoc psychologiczną poprzez rozmowę i działania psychoedukacyjne;

116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, kontakt pod bezpłatnym numerem telefonu 116 111. Swój problem możesz też opisać w wiadomości;

510 260 554 lub 517 360 159 linia wsparcia Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego prowadzona przez Instytut Psychiatrii i Neurologii (od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.