Emma Watson zadrwiła z J.K. Rowling przed kamerami. Co za klasa!

Emma Watson już jakiś czas temu odwróciła się od J.K. Rowling. Wszystko za sprawą kontrowersyjnych postów pisarki w mediach, w których nieustannie atakuje transseksualną społeczność. Aktorka podczas rozdania nagród BAFTA ośmieszyła najpoczytniejszą autorkę książek w historii.

Więcej na temat gwiazd przeczytacie na stronie głównej Gazeta.pl.

Oczy wszystkich fanów były zwrócone w stronę Emmy Watson, która pojawiła się podczas rozdania nagród BAFTA 2022. 31-letnia aktorka w niedzielę w Royal Albert Hall wręczyła nagrodę dla najlepszego filmu brytyjskiego. Skorzystała z okazji i publicznie ośmieszyła J.K. Rowling, przy okazji okazując wsparcie dla osób transpłciowych. Watson nie mogła przejść obojętnie obok kontrowersyjnego posta pisarki z okazji Dnia Kobiet, w którym J.K. Rowling skrytykowała brytyjską polityk za to, że ta odmówiła podania jednej definicji słowa "kobieta". Jak sama napisała, "pod rządami Partii Pracy będziemy obchodzić Dzień Tych, Których Nie Można Nazywać". Emma Watson ze sceny uderzyła w pisarkę, a fani natychmiast zareagowali na jej apel. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Od zera do milionera. Oprah Winfrey nie miała co włożyć do garnka, a Dolly Parton mieszkała w leśnej ruderze

Zobacz wideo Wszyscy wiemy, jak zmienili się główni bohaterzy "Harry'ego Pottera". Drugoplanowych postaci dziś nie poznacie!

Emma Watson zadrwiła z J.K. Rowling. Okazała wsparcie dla osób transpłciowych

Emma Watson uchodzi za jedną z najlepszych aktorek w Hollywood. Udowodniła, że ma prawdziwy talent wcielając się w rolę Hermiony Grainger, w filmowych adaptacjach książek J.K. Rowling. Mimo że ta kreacja otworzyła jej drzwi do kariery, aktorka nie ma najlepszych relacji z pisarką. Udowodniła, co myśli na temat jej kontrowersyjnych poglądów podczas gali BAFTA. Jej wyjście na scenę zapowiedziała Rebel Wilson:

Aby zaprezentować kolejną nagrodę, jest tu Emma Watson. Nazywa się feministką, ale wszyscy wiemy, że jest czarownicą - zapowiedziała koleżankę z branży Wilson.

Już w pierwszych słowach Watson okazała wsparcie dla wszystkich transkobiet. 

Jestem tu dla wszystkich czarownic - odparła Watson.

Po mocnym przemówieniu aktorki fani na Twitterze dyskutowali, czy jej komentarz był odpowiedzią na kontrowersyjne poglądy Rowling. Internauci nie mieli wątpliwości, że Emmie zależało na tym, by odciąć się od stygmatyzujących słów pisarki. Watson tym samym pokazała, że ze względu na przeszłość nie chce być łączona z Rowling i tym, co ma do powiedzenia w kwestiach związanych z równością. Chociaż odniosła się do kontrowersyjnych opinii pisarki w krótkich słowach, to ich znaczenie dla wszystkich było jednoznaczne. 

Emma Watson niszczy J.K. Rowling.
Emma Watson rzucająca subtelny cień na J.K. Rowling, co za królowa.
Emma Watson uderzyła J.K. Rowling dokładnie tam, gdzie najmocniej ją zaboli - czytamy.

Autorce "Harry'ego Pottera" zarzucano już brak empatii i zrozumienia problemu. Swego czasu spadła na nią lawina hejtu, gdy skrytykowała artykuł, w którym zamiast słowa "kobiety" użyto terminu "osoby miesiączkujące". Nie tylko Watson nie chce być utożsamiana z opiniami Rowling. Podobne podejście ma Daniel Radcliffe. 

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.