Od zera do milionera. Oprah Winfrey nie miała co włożyć do garnka, a Dolly Parton mieszkała w leśnej ruderze

"Niech cię nie zmyli ilość mojej kasy, nadal jestem tą Jenny z sąsiedztwa" - śpiewała prawie 20 lat temu Jennifer Lopez. Jednak nie tylko ona zaczynała niemalże od zera, aby zrobić zawrotną karierę i zarobić miliony (a nawet biliony) na koncie.

Choć teraz żyją w luksusie, to wcale nie oznacza, że od początku mieli wszystko podane na tacy. Droga na szczyt nigdy nie jest usłana różami. Oto gwiazdy, które w przeszłości miały pod górkę w kwestii finansowej.

Zobacz wideo Czy pierwszy milion przed 20. rokiem życia zmienił Honoratę Skarbek? "Nie boję się o tym mówić"

Dolly Parton

Dziś jest niekwestionowaną ikoną muzyki country i jedną z najbogatszych muzyczek na świecie, a jako dziewczynka mieszkała w rozpadającym się, brudnym domu pośrodku lasu. Dolly Parton mimo ogromnej fortuny wciąż ma opory przed wydawaniem dużej ilości pieniędzy:

Kiedy myślę o wydawaniu pieniędzy na ubrania czy meble, mówię sobie: "Nie mogę tyle płacić za jedną rzecz. Mój biedny tata za taką cenę utrzymywał rodzinę przez pięć lat!" - mówiła w jednym z wywiadów.

Dolly PartonDolly Parton fot. Agencja Wyborcza.pl

J.K. Rowling

Autorka "Harry'ego Pottera" jest dziś bilionerką. Jak mówi legenda, w przeszłości miała mieszkać w nieogrzewanym domu, w którym beztrosko pomieszkiwały myszy. J.K. Rowling była samotną matką z dzieckiem, na zasiłku, cierpiącą na kliniczną depresję. W najbardziej krytycznym momencie rozpisała pomysł na "Harry'ego Pottera" na serwetce w kawiarni w Londynie. Resztę historii doskonale znacie. 

Najbogatsza brytyjka Joanne K. Rowling, autorka serii o 'Harrym Potterze'.Najbogatsza brytyjka Joanne K. Rowling, autorka serii o "Harrym Potterze". AP/Agencja Wyborcza.pl

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez nie żyła w skrajnej biedzie, jednak nie pochodziła z uprzywilejowanej rodziny. Urodzona na nowojorskim Bronxie opuściła dom już jako nastolatka, ku przerażeniu swojej matki. Jej droga na szczyt była długa - zaczynała jako tancerka (możemy ją dostrzec m.in. w klipach Janet Jackson i Samanthy Fox z początku lat 90.), potem zajęła się aktorstwem, żeby w końcu podbić rynek muzyczny. Dziś marka "Jennifer Lopez" to już całe imperium. 

Jennifer LopezJennifer Lopez instagram.com @jlo

Jim Carrey

Rodzina Carreya, kiedy ten był chłopcem, straciła dom i zamieszkała w samochodzie. Komik już w wieku 15 lat rzucił szkołę i poszedł do pracy, aby wesprzeć finansowo swoich rodziców. Dziś jego majątek oceniany jest na blisko 200 milionów dolarów. 

Jim CarreyJim Carrey fot. ONS

Oprah Winfrey

Ikona telewizji i jedna z najbogatszych kobiet na świecie sporo przeszła, aby znaleźć się na szczycie. Oprah Winfrey najpierw mieszkała na farmie w Mississippi z surową babcią, potem była molestowana seksualnie przez ojca w Nashville. W najbardziej krytycznym momencie nie miała co jeść. Jednakże dzięki własnej sile, determinacji oraz szczęściu udało jej się osiągnąć niebywały sukces. 

Oprah WinfreyOprah Winfrey Screen Instagram

Leonardo DiCaprio

Również Leonardo DiCaprio nie miał łatwo w dzieciństwie. Wychowywała go samotna matka, która pracowała od rana do nocy, aby finalnie ledwo wiązać koniec z końcem. Mieszkał w biednej dzielnicy i na co dzień miał kontakt z narkomanami i prostytutkami. Jak powiedział w jednym z wywiadów, zahartowało go to na przyszłość:

Nigdy nie brałem narkotyków. To dlatego, że dosłownie codziennie obserwowałem to środowisko kiedy miałem zaledwie trzy czy cztery lata.

Leonardo DiCaprioLeonardo DiCaprio fot. ONS

Zaskoczyła was historia którejś gwiazdy?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.