Ivan Reitman nie żyje. Miał 75 lat. Był reżyserem "Pogromców duchów"

Ivan Reitman zdobył sławę jako reżyser kultowych filmów, takich jak "Pogromcy duchów" czy "Gliniarz w przedszkolu". Zmarł 12 lutego w wieku 75 lat. Rodzina właśnie wydała oświadczenie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ivan Reitman zmarł w rodzinnym domu w Kalifornii. Rodzina poinformowała, że 75-letni reżyser odszedł w sobotę 12 lutego we śnie. Otaczali go najbliżsi ludzie. Teraz krewni i fani artysty są pogrążeni w żałobie.

Zobacz wideo Armie Hammer wielkim problemem twórców "Śmierci na Nilu". Czyli o tym, jak skandale mogą niszczyć kariery

Mikołaj Roznerski, Adrianna Kalska, Marcelina ZawadzkaMikołaj Roznerski rozstał się z Adrianą Kalską. Przypominamy jego poprzednie związki

Ivan Reitman nie żyje. Rodzina żegna reżysera

Reitmana żegnają dzieci i inni członkowie rodziny.

Nasza rodzina opłakuje niespodziewaną stratę męża, ojca i dziadka. Człowieka, który nauczył nas, by zawsze szukać magii w życiu. Cieszymy się, że jego praca jako filmowca przyniosła śmiech i szczęście niezliczonym widzom na całym świecie. Mamy nadzieję, że pozostanie na zawsze w pamięci ludzi, którzy znali jego filmy - napisali najbliżsi reżysera w oficjalnym oświadczeniu.

Śmierć twórcy "Pogromców duchów" poruszyła całe Hollywood.

Dziś wieczorem płacze pani z pochodnią. Płaczą także wszyscy pracownicy wytwórni Columbia oraz kinomani na całym świecie. Ivan Reitman był nie tylko nieodłączną częścią spuścizny tego studia. Co ważne, był także przyjacielem. Wielki talent i jeszcze lepszy człowiek. Będzie nam go bardzo brakować. Przesyłamy jego rodzinie kondolencje - napisał Tom Rothman, szef studia Sony.

Kim był Ivan Reitman?

Reżyser urodził się 1946 roku w Czechosłowacji. Jego ojciec był właścicielem fabryki octu. Kiedy władzę przejęli komuniści, rodzina Reitmanów wyjechała do Wiednia, ostatecznie osiedlili się w Toronto. Reitman od dziecka interesował się sztuką. Pierwsze filmy kręcił podczas studiów na Uniwersytecie McMaster w Hamilton.

W Kanadzie zajął się produkcją filmową - pracował jako producent m.in. nad horrorami "Dreszcze" i "Wściekłość".

Jagoda MurczyńskaJagoda Murczyńska nie żyje. Była współtwórczynią festiwalu "Pięć smaków"

Sam wyreżyserował "Pulpety" z Billem Murrayem. Przełomem była jednak seria "Pogromcy duchów", która miała premierę w 1984 roku. Znany był też z filmów takich, jak "Sex Story", Orły Temidy" czy "Bliźniacy".

Więcej o: