Księżna Kate zajmie miejsce księcia Andrzeja? W ciągu 366 lat tę funkcję pełniła tylko jedna kobieta

Księżna Kate jest typowana do objęcia pułku brytyjskiej Gwardii Grenadierów, którą wcześniej reprezentował książę Andrzej. Jeśli tak się stanie, będzie drugą kobietą w 366-letniej historii formacji pełniącą tę funkcję.

Więcej ciekawych doniesień z zagranicy przeczytasz na Gazeta.pl

Królewska Gwardia Grenadierów chciałaby, aby księżna Kate zastąpiła księcia Andrzeja na stanowisku pułkownika. Wydaje się, że to właśnie ona - obowiązkowa i sumienna - najlepiej sprawdziłaby się w tej roli. 

Zobacz wideo Jaka gwiazdę chciałaby zagrać Małgorzata Rozenek? Nasze pytanie rozbroiło ją

Anja Rubik, Magdalena Różczka, Meghan MarkleZbyt krótka klatka piersiowa, wystające dziąsła i za duże uszy. Oto kompleksy gwiazd

Księżna Kate przejmie rolę księcia Andrzeja?

Od 1975 roku tę funkcję pełnił zmarły w kwietniu książę Filip. Jako że stan zdrowia nie pozwalał mu na aktywne działanie i reprezentowanie gwardii, w 2017 roku oddał tę rolę księciu Andrzejowi, a sam wycofał się z życia publicznego. Syn jednak nie sprawował jej zbyt długo, bo ostatnio stracił tytuły wojskowe po oskarżeniach o napaść seksualną na Virginię Giuffre. Sprawa się toczy, a gwardię tymczasowo reprezentuje królowa Elżbieta II. Wiadomo, że w najbliższym czasie ktoś będzie musiał przejąć od niej tę funkcję. 

Starsi rangą przedstawiciele Gwardii poinformowali "The Sunday Times", że chcieliby, aby reprezentowała ich żona przyszłego króla - księcia Williama.

Jesteśmy zachwyceni jej zachowaniem i sposobem bycia, nigdy nie popełniła błędu. Wszystko, czego się podejmuje, wykonuje z ogromnym zaangażowaniem, a my potrzebujemy kogoś takiego - ujawnili w rozmowie.

Księżna Kate byłaby drugą kobietą na tym stanowisku w 366-letniej historii Gwardii. Pierwszą, w latach 1942-1952, była królowa (wtedy księżniczka) Elżbieta.

księżna Kate i Meghan MarkleKsiężna Kate kopiuje Meghan Markle? Porównano ich stylizacje. Łudząco podobne

Decyzja o tym, kto przejmie tę funkcję, ma zostać podjęta w ciągu najbliższych kilku dni.

Zobacz też: Olśniewają, bo wiedzą, jak to robić. Diana miała sposób na spadającą tiarę, a Kate ma trik na niesforne włosy

Więcej o: