Miłość w rządzie. Wiceminister finansów oświadczył się wiceministerce rozwoju. Kiedy ślub? Przy tej inflacji chyba nieprędko

Piotr Patkowski oświadczył się Oldze Semeniuk. Wiceminister finansów opowiedział o ukochanej w rozmowie z "Super Expressem".

Więcej informacji na temat polityków znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Piotr Patkowski ma 30 lat i jest jednym z najmłodszych polityków w rządzie Zjednoczonej Prawicy. Ostatnio zrobiło się o nim głośno, kiedy pokazał oświadczenie majątkowe i okazało się, że w ubiegłym roku zarobił więcej niż premier. Później znów znalazł się na ustach Polaków, kiedy wyjaśniał, że podatek cukrowy wcale nie jest... podatkiem. Teraz o współpracowniku Mateusza Morawieckiego zrobiło się głośniej. Tym razem jednak chodzi o jego życie prywatne. 

Zobacz wideo Marina za suknię ślubną zapłaciła 50 tysięcy. Do rekordzistek jej daleko. Beckham na swoją wydała fortunę, ale efekt

Piotr Patkowski i Olga Semeniuk zaręczyli się

Piotr Patkowski oświadczył się Oldze Semeniuk, która jest wiceministrą rozwoju. Wiceminister finansów postanowił publicznie pochwalić się ową nowiną, przy okazji ocieplając swój wizerunek. Opowiedział więc o zaręczynach "Super Expessowi". Zdradził tabloidowi, jak poznał Semeniuk, a także, że spotyka się z nią zaledwie od roku. 

Poznałem się z Olgą w Kancelarii Premiera. Najpierw byłem doradcą w gabinecie politycznym premiera, a później pracowałem w Centrum Analiz Strategicznych w KPRM. Olga z kolei była wtedy najbliższą współpracowniczką ministra Michała Dworczyka, a później została wiceministrem rozwoju. Od roku jesteśmy parą, a niedawno były oświadczyny - opowiadał.

Nie obyło się bez komplementów. Patkowski chwalił przyszłą żonę i mówił, że ceni ją za  "osobowość, charakter i intelekt" oraz za to, że jest dobrym człowiekiem. 

Piotr PatkowskiInternauci odkryli zainteresowania Piotra Patkowskiego na Facebooku

Piotr Patkowski oświadczył się Oldze Semeniuk. Kiedy ślub?

W trakcie rozmowy Patkowski wspomniał też o planach ślubnych. Okazuje się, że młodzi nie spieszą się z ceremonią.

Ślubu raczej nie planujemy na 2022 roku, ale zobaczymy jak będzie - zdradził.

Wcale nie dziwimy się, że para nie upiera się przy ślubie w 2022 roku. Przy obecnej inflacji, która wynosi już prawie osiem procent (GUS podaje, że inflacja w grudniu tego roku wynosi 7,7 procent) organizacja przyjęcia weselnego nie byłaby tania. 

Kim jest Olga Semeniuk?

Olga Semeniuk, jak czytamy na stronie gov.pl, jest absolwentką Międzywydziałowych Studiów Wschodniosłowiańskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Administracji i Nauk Społecznych na Politechnice Warszawskiej. Ukończyła też studium dla przyszłych liderów służby publicznej w Krajowej Szkole Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego.

W 2020 roku była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii, a od października 2021 roku jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. Oprócz tego pełni też funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw. 

Jej nazwisko padało przy okazji afery mailowej. Miała bowiem prosić Michała Dworczyka o pracę w resorcie. Media pisały także o jej wypowiedzi, w której lekceważyła uczestników powstania. Twierdziła wszak, że "Powstańcy wykorzystywani są jako maskotki". Jeszcze jako warszawska radna pisała, że jest przeciwniczką Unii Europejskiej. Z kolei w innym wpisie na Facebooku pozytywnie wypowiadała się na temat brexitu.

Więcej o: