26-letnia brazylijska gwiazda pop nie żyje. Marilia Mendonca zginęła w katastrofie. Przed wejściem na pokład wrzuciła filmik

Nie żyje Marilia Mendonca, jedna z najpopularniejszych piosenkarek w Brazylii. Gwiazda zginęła w katastrofie lotniczej, zaledwie 12 kilometrów od miejscowości, w której tego samego wieczoru miała dać koncert.

Więcej aktualności znajdziesz na Gazeta.pl

Marilia Mendonca była jedną z najpopularniejszych piosenkarek w Brazylii - jej piosenki na YouTubie mają pojedynczo nawet po 500 milionów odsłon. Jak podają lokalne władze, 26-letnia gwiazda zginęła w katastrofie lotniczej. Samolot, którym podróżowała, rozbił się w południowo-wschodnim brazylijskim stanie Minas Gerais. Wśród ofiar jest również wuj artystki, jej producent muzyczny oraz dwóch członków załogi.

Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

Marilia Mendonca nie żyje

Mendonca miała wystąpić 5 listopada wieczorem w mieście Caratinga, które znajduje się 12 kilometrów od miejsca katastrofy. Piosenkarka tego samego dnia umieściła w mediach społecznościowych filmik, w którym uwieczniła, jak wchodzi na pokład samolotu.

 

Kiedy do brazylijskich mediów przedostała się informacja, że samolot z gwiazdą rozbił się, pierwotnie podawano, że artystka przeżyła katastrofę. Niestety, te doniesienia okazały się nieprawdziwe, a wiadomość o śmierci artystki wkrótce ogłosiły lokalne władze. Ze zdjęć wykonanych z lotu ptaka widzimy, że samolot rozbił się w pobliżu wodospadu na górzystym terenie.

Śmierć piosenkarki wstrząsnęła światem rozrywki w Brazylii. Brazylijski piłkarz Neymar napisał na Twitterze:

Nie wierzę, nie zgadzam się.

Piosenkarka Anitta, jedna z najpopularniejszych brazylijskich wokalistek, napisała:

Nie mogę w to uwierzyć.
 

Marilla Mendonca rozpoczęła karierę jako nastolatka. Ma na koncie jeden studyjny album oraz pięć koncertowych. W 2019 roku została laureatką nagrody Latin Grammy. Rok później okazała się najczęściej słuchaną artystką w Brazylii na Spotify.