26-letnia brazylijska gwiazda pop nie żyje. Marilia Mendonca zginęła w katastrofie. Przed wejściem na pokład wrzuciła filmik

Nie żyje Marilia Mendonca, jedna z najpopularniejszych piosenkarek w Brazylii. Gwiazda zginęła w katastrofie lotniczej, zaledwie 12 kilometrów od miejscowości, w której tego samego wieczoru miała dać koncert.

Więcej aktualności znajdziesz na Gazeta.pl

Marilia Mendonca była jedną z najpopularniejszych piosenkarek w Brazylii - jej piosenki na YouTubie mają pojedynczo nawet po 500 milionów odsłon. Jak podają lokalne władze, 26-letnia gwiazda zginęła w katastrofie lotniczej. Samolot, którym podróżowała, rozbił się w południowo-wschodnim brazylijskim stanie Minas Gerais. Wśród ofiar jest również wuj artystki, jej producent muzyczny oraz dwóch członków załogi.

Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

Ich pożegnaliśmy w 2021 roku. Gabby Petito, Joey Jordison, Charlie WattsZagraniczne gwiazdy, które odeszły w 2021. Kto zmarł w tym roku?

Marilia Mendonca nie żyje

Mendonca miała wystąpić 5 listopada wieczorem w mieście Caratinga, które znajduje się 12 kilometrów od miejsca katastrofy. Piosenkarka tego samego dnia umieściła w mediach społecznościowych filmik, w którym uwieczniła, jak wchodzi na pokład samolotu.

 

Kiedy do brazylijskich mediów przedostała się informacja, że samolot z gwiazdą rozbił się, pierwotnie podawano, że artystka przeżyła katastrofę. Niestety, te doniesienia okazały się nieprawdziwe, a wiadomość o śmierci artystki wkrótce ogłosiły lokalne władze. Ze zdjęć wykonanych z lotu ptaka widzimy, że samolot rozbił się w pobliżu wodospadu na górzystym terenie.

Śmierć piosenkarki wstrząsnęła światem rozrywki w Brazylii. Brazylijski piłkarz Neymar napisał na Twitterze:

Nie wierzę, nie zgadzam się.

Piosenkarka Anitta, jedna z najpopularniejszych brazylijskich wokalistek, napisała:

Nie mogę w to uwierzyć.
 

Oni odeszli w 2021 roku. Krawczyk, Połomska, DobaZnani Polacy, którzy odeszli w 2021. Kto zmarł w tym roku?

Marilla Mendonca rozpoczęła karierę jako nastolatka. Ma na koncie jeden studyjny album oraz pięć koncertowych. W 2019 roku została laureatką nagrody Latin Grammy. Rok później okazała się najczęściej słuchaną artystką w Brazylii na Spotify.

Więcej o: