Paweł Nowisz nie żyje. Znamy go z ról w "Kilerze" i "Barwach szczęścia"

Nie żyje Paweł Nowisz, aktor teatralny i filmowy. Miał 81 lat. Ostatnio występował m.in. w serialach "Barwy Szczęścia" i "Blondynka".

Więcej interesujących artykułów znajdziesz na Gazeta.pl.

Stacja TVP poinformowała na Facebooku o śmierci Pawła Nowisza. Aktor zadebiutował na deskach Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 10 września 1964 roku, a dwa lata później otrzymał nagrodę dla młodego aktora za rolę Księdza w "Dziadach" na VI Kaliskich Spotkaniach Teatralnych. Jego kariera z czasem nabrała tempa.

Zobacz wideo Piosenki, wiersze, książki. Piękne utwory, które powstały po stracie bliskich

Nie żyje znany aktor Paweł Nowisz. Grał w "Kilerze" i "Barwach szczęścia"

Paweł Nowisz wystąpił w wielu znanych produkcjach, m.in. "Chłopaki nie płaczą", "Kiler" - tu zagrał niezapomnianego Waldka na Cargo,  "Czterdziestolatek. 20 lat później", a także w drugiej i trzeciej części kultowego filmu "Kogel-mogel". Ostatnio grał w serialach. Widzowie mogli go oglądać w "Blondynce" i "Barwach szczęścia". 

Z trudnym do wyrażenia żalem zawiadamiamy o śmierci pana Pawła Nowisza, wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego, naszego przyjaciela. Mieliśmy zaszczyt pracować z panem Pawłem na planie naszego serialu, w którym od lat tworzył niezapomnianą postać Fryderyka Struzika. Będziemy wspominać tę wspólną prace z sentymentem i podziwem dla talentu i osobowości pana Pawła. Składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i bliskim - czytamy w pożegnalnym wpisie na fanpage'u "Barw Szczęścia".

Barbara Kurdej-Szatan"M jak miłość". Wiadomo, kto zastąpi Barbarę Kurdej-Szatan. Ale zmiany!

Wzruszającą wiadomość na Facebooku opublikowała również scenarzystka i producentka filmowa Ilona Łepkowska.

Bardzo smutna wiadomość. Zmarł Paweł Nowisz. Na premierę czeka wciąż "Koniec świata, czyli Kogel-Mogel 4" z jego udziałem. Odbędzie się już niestety bez niego na scenie, pozostanie tylko na ekranie i w pamięci widzów.

Paweł Nowisz miał 81 lat. 

Więcej o: