Matylda Damięcka piękną grafiką żegna zmarłego Barta Sosnowskiego. "Za wcześnie stary, za wcześnie"

Wiadomość o nagłej śmierci bluesmana Barta Sosnowskiego poruszyła gwiazdy rodzimego show-biznesu. Matylda Damięcka postanowiła uczcić pamięć muzyka poprzez wykonanie minimalistycznej grafiki.

Profil Matyldy Damięckiej na Instagramie jest obserwowany przez ponad 180 tysięcy użytkowników portalu. Charakterystyczne grafiki artystki są odpowiedzią na dziejące się aktualnie wydarzenia w kraju i na świecie. Tym razem Damięcka w znamienny dla siebie sposób zareagowała na śmierć muzyka, Barta Sosnowskiego.

Zobacz wideo Matylda Damięcka napisała wiersz o LGBT

Matylda Damięcka zareagowała na śmierć Barta Sosnowskiego

Matylda wykonała grafikę, która przedstawia wizerunek zmarłego artysty. Ten swoisty nekrolog skomentowała gorzkimi słowami, będącymi reakcją na śmierć zaledwie 38-letniego bluesmana.

 
Za wcześnie stary, za wcześnie no - czytamy w opisie.

Na post zareagowali obserwatorzy konta Matylda Damięckiej. 

Ach, jakie trudne są takie nagłe pożegnania... Wielki żal...
Subtelność tych nekrologów mnie powala. Są tak delikatne, przez to niebywale smutne.
Dopiero go odkryłam, a już straciłam - czytamy na Instagramie.

Bart Sosnowski odszedł 8 września 2021 roku. O jego śmierci poinformował Piotr Stelmach, następnie informację tę potwierdziła wdowa po muzyku, Aleksandra Sosnowska.

Wczoraj odszedł od nas Bart Sosnowski. Pirat wypłynął w najdłuższy rejs.... Dla nas zawsze będzie niedaleko stąd. Oli serce pękło na milion kawałków...

Bart Sosnowski nie żyje. Był cenionym muzykiem

Bart Sosnowski był niezwykle uzdolnionym muzykiem. Artysta obdarzony charakterystycznym, głębokim głosem był nominowany do Fryderyków 2020 w kategorii płyta blues, kompozytor i gitarzysta. Jego śmierć poruszyła polskich artystów, od środy pojawia się we wspomnieniach Organka, Małgorzaty Ostrowskiej czy Roberta Cichego.

Więcej o: