Kim są córki polskich bogaczy? Joanna Jakubas jest śpiewaczką operową, a Natalia Lesz nagrywała z producentem Katy Perry

Mimo fortuny nie spoczęły na laurach i prężnie rozwijają się na różnych płaszczyznach zawodowych. Dominika Kulczyk jest znana jako filantropka, Natalia Lesz nagrywała z najlepszymi, a Joanna Jakubas występowała z Andreo Bocelli. Przedstawiamy wam sylwetki wybranych córek polskich bogaczy.

Dominika Kulczyk

Córka Jana Kulczyka jest prawdopodobnie najbardziej znaną polską dziedziczką fortuny. Dominika Kulczyk kojarzona jest ze swojej działalności charytatywnej - na początku pandemii w 2020 roku przekazała 20 milionów złotych na wsparcie służby zdrowia. Dziedziczka aktywnie działa w biznesie, gdyż - jak sama twierdzi - nie wyobraża sobie jedynie "uśmiechać i wydawać pieniądze". 

Nie wyobrażałam sobie życia, w którym jestem miłą dziewczynką od wydawania kasy – uśmiechającą się i ładnie wyglądającą na wielkich rautach zdominowanych przez facetów. Ja jestem czymś dużo więcej i zawsze chciałam być dużo bardziej - mówiła w wywiadzie z "Forbes".

Dominika KulczykDominika Kulczyk fot. KAPIF

Zobacz wideo Biznesy gwiazd. Niektórym udało się odnieść sukces!

Nicole Soszyńska

Rodzice Soszyńskiej są właścicielami firmy Oceanic produkującej polskie kosmetyki marki AA. Dziedziczka skończyła architekturę na uniwersytecie w Paryżu, a w Berlinie studiowała na ESMOD, czyli najstarszej szkole mody na świecie. Choć Soszyńska nie widziała siebie w roli kontynuatorki kosmetycznego imperium rodziców, wykorzystała odziedziczony dryg do biznesu. Otworzyła własną firmę w branży modowej - Desir Paris.

Nicole SoszyńskaNicole Soszyńska fot. KAPIF

Natalia Lesz

Natalia Lesz jest córką Aleksandra Lesza, założyciela firmy informatycznej Softbank. Jeszcze dziesięć lat temu gwiazda dosyć prężnie rozwijała swoją karierę muzyczną. Nagrywała z najlepszymi - jej pierwszy album wyprodukował Greg Wells, odpowiedzialny za hity m.in. Adele, Taylor Swift czy Katy Perry. Na koncie ma dwie płyty, jednakże od 2012 roku zwolniła tempo. Dziś poświęca się głównie wychowywaniu siedmioletniej córki Alicji, okazjonalnym występom i aktorstwie - mogliśmy ją zobaczyć m.in. w "Koronie królów" w TVP.

Natalia LeszNatalia Lesz fot. KAPIF

Więcej informacji o gwiazdach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Julia Starak

Julia Starak jest córką Anny Woźniak-Starak. Jej matka była modelką Mody Polskiej i Gianniego Versace, a obecnie jest właścicielką restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich. Starak skończyła Aiglon College w Szwajcarii. Jest też absolwentką neurologii i ekonomii na prestiżowym uniwersytecie Brown University w Stanach Zjednoczonych.

Julia Starak, Piotr Woźniak-StarakJulia Starak, Piotr Woźniak-Starak fot. KAPIF

Victoria Wejchert

Victoria Wejchert w 2015 roku została okrzyknięta najmłodszą polską milionerką według tygodnika "Wprost". Córka Jana Wejcherta, współzałożyciela Grupy ITI, po jego śmierci zarządzała majątkiem wartym blisko 280 mln zł. Część fortuny postanowiła zainwestować w założenie sieci lokali gastronomicznych w Londynie, jednakże jej biznes nie wypalił. 

Victoria Wejchert, Jędrzej DużyńskiVictoria Wejchert, Jędrzej Dużyński fot. KAPIF

Patrycja Krzanowska

Krzanowska jest córką Jerzego Krzanowskiego, założyciela znanej firmy meblarskiej "Nowy Styl". Dziedziczka znana jest ze swojej publikacji "Świat pieniądza" - przewodniku po ekonomii, marketingu i współczesnym kapitalizmie dedykowanym dzieciom. Patrycja Krzanowska jest absolwentką warszawskiej SGH i miała okazję pracować w takich firmach jak Intern czy Deloite. Jest także współzałożycielką marki Wody Karpackie.

Patrycja KrzanowskaPatrycja Krzanowska fot. East News

Joanna Jakubas

Jakubas jest córką inwestora giełdowego Zbigniewa Jakubasa, a także znaną śpiewaczką operową. Sopranistkę polscy melomani mogą kojarzyć choćby z występu z Ennio Morricone w Krakowie. Gwiazda koncertowała także w wielu krajach Europy, a na swoim koncie ma nawet występ z Andreą Boccellim.

 

Joanna JakubasJoanna Jakubas fot. Instagram @joannajakubasofficial