Dominika Kulczyk

Dominika Kulczyk

Dominika Kulczyk z wykształcenia jest sinologiem i psychologiem. Zajmuje się działalnością proekologiczną, jest zaangażowana w działalność społeczną. Od 2013 roku jest prezesem Kulczyk Foundation, fundacji wspierającej projekty rozwojowe realizowane w Polsce i krajach rozwijających się.

Imię i nazwisko: Dominika Kulczyk
Data urodzenia: 30 lipca 1977
Miejsce urodzenia: Poznań
Zawód: sinolog
Instagram: @kulczykfoundation

Dominika Kulczyk – kariera

Dominika Kulczyk ukończyła kierunki sinologia i politologia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w swoim rodzinnym Poznaniu. W 1999 roku wyjechała na rok do Azji w ramach stypendium. Podczas pobytu w Szanghaju i Pekinie doskonaliła znajomość języka mandaryńskiego. Dominika założyła Kulczyk Foundation, której jest prezesem. Kulczyk założyła również polski odział trzeciej na świecie co do wielkości pozarządowej organizacji ekologicznej Green Cross International. Organizacja ma za zadanie znalezienie porozumienia między administracją, biznesem, ośrodkami naukowymi i organizacjami pozarządowymi w sprawie szerzenia proekologicznych zachowań i rozwijania świadomości. Wśród projektów organizacji znajdują się między innymi przemiana gospodarki aby była bardziej przyjazna środowisku, ochrona zasobów wodnych i unowocześnienie terenów zielonych w miastach. Dominika Kulczyk jest osobiście zaangażowana we wszystkie działania organizacji. Kulczyk jest również wiceprezesem Grupy Firm Doradczych Values, która zajmuje się szkoleniami z psychologii biznesu. Od 2013 roku Dominika zasiada w Radzie Nadzorczej przedsiębiorstwa założonego przez jej ojca, Kulczyk Investments. W 2013 roku została uhonorowana tytułem „Kobiety Dekady”, przyznawanym przez magazyn Glamour.

Fundacja Dominiki Kulczyk – Kulczyk Foundation

Fundacja Dominiki Kulczyk współpracuje z organizacjami pozarządowymi zarówno w Polsce, jak i za granicą. Kulczyk Foundation ma na celu zachęcanie organizacji do pomocy krajom rozwijającym się. Fundacja pomaga krajom, w których panuje bieda, dotkniętym przez katastrofy i klęski żywiołowe. Działalność fundacji została przedstawiona w programie telewizji TVN „Efekt Domina”. Program przybliżył działanie Kulczyk Foundation na Haiti, Filipinach, Madagaskarze i w Kambodży.

dominika kulczyk

Więcej o:

dominika kulczyk

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.