Wystarczył jeden ruch ręką i zyskała 50 milionów dolarów. Tina Turner udowadnia, jak trzeba żyć

Ikona muzyki pop sprzedała prawa do swojej muzyki wytwórni BMG. Jak donoszą branżowe media, na konto Tiny Turner najprawdopodobniej wpłynęło około 50 milionów dolarów. Firma nabyła również prawa do wizerunku 81-letnej gwiazdy.

Tina Turner jest jedną z najsłynniejszych wokalistek wszech czasów. W ciągu całej swojej kariery sprzedała ponad 100 milionów płyt. Pomimo tego, że gwiazda 12 lat temu ogłosiła przejście na emeryturę, zainteresowanie jej twórczością nie słabnie. W 2018 roku powstał musical oparty na jej życiu, a trzy lata później został wyemitowany film dokumentalny "Tina". Teraz nadszedł czas na kolejny krok w jej karierze.

Zobacz wideo Chris Cugowski o słowach Dudy, „że młodzi lekceważą muzykę Krawczyka"

Tina TurnerTurner przyłapana na wieczornym wyjściu. Towarzyszyła jej inna gwiazda

Tina Turner sprzedała prawa do swojej muzyki wytwórni BMG

Firma BMG nabyła prawa do muzyki, nazwiska oraz wizerunku gwiazdy. Warunki umowy przewidują, że Tina Turner przekazała największej wytwórni muzycznej na świecie prawa do nagrywania i publikacji wielkich hitów, które powstały w ciągu sześciu dekad jej kariery. Warner Music pozostanie firmą fonograficzną dystrybuującą muzykę gwiazdy.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy podjąć się zadania zarządzania muzycznymi i komercyjnymi interesami Tiny Turner. Jest to odpowiedzialność, którą traktujemy poważnie i będziemy ją pilnie realizować. Ona jest po prostu najlepsza - czytamy w oświadczeniu firmy BMG.

Oficjalnie nie wiadomo, jaką kwotę zapłaciła wytwórnia wokalistce. Jak podaje portal BBC.com, ze źródeł branżowych wynika, że majątek Tiny Turner powiększył się o blisko 50 milionów dolarów. Wystarczył do tego jeden ruch ręką i złożony na umowie podpis.

Sara James - 'Somebody'Sara James wydała teledysk do "Somebody" na Eurowizję Junior

Muzyka i wizerunek ikony muzyki pop znalazły się w rękach profesjonalistów

W oficjalnym oświadczeniu gwiazdy możemy przeczytać, że jest ona zadowolona z podjęcia takiej decyzji. Artystka ma pewność, że zarówno jej muzyka, jak i wizerunek znalazły się w dobrych rękach. Z pewnością ta transakcja zapewni wokalistce spokój i wygodne życie.

Zabezpieczenie mojego życiowego dorobku, mojego muzycznego dziedzictwa, jest dla mnie czymś osobistym, jak dla każdego artysty. Mam pewność, że dzięki BMG i Warner Music, moja praca jest w rękach profesjonalistów - napisała Tina Turner.

Tina Turner, decydując się na sprzedaż praw do swojej muzyki i wizerunku, poszła w ślady między innymi Boba Dylana, Shakiry czy zespołu Blondie. 

Więcej o: