Zofia Bielewicz nie żyje. Aktorka znana z serialu "Świat według Kiepskich" miała 93 lata

Zmarła Zofia Bielewicz - aktorka przez lata związana z opolską sceną teatralną. Szersza publiczność mogła ją poznać dzięki występom w serialach "Świat według Kiepskich" oraz "Pierwsza miłość".

W sobotę 18 września w wieku 93 lat zmarła Zofia Bielewicz - aktorka Teatru Kochanowskiego w Opolu. Na opolskiej scenie dramatycznej zagrała ponad 130 ról. Wierni fani "Świata według Kiepskich" mogą ją także kojarzyć z gościnnego udziału w produkcji. 

Zobacz wideo Najwięksi aktorzy Złotej Ery Hollywood

AdeleAdele przedstawiła fanom nowego partnera! Pokazała romantyczne zdjęcie

Zofia Bielewicz nie żyje

Informajca o śmierci artystki znalazła się w mediach społecznościowychTeatru Kochanowskiego w Opolu, z którym była związana od 1974 roku.

Z nieopisanym smutkiem żegnamy Zofię Bielewicz. Aktorkę, dla której teatr był całym życiem. (...) Zapamiętamy jej niezwykły talent, wdzięk, klasę, poczucie humoru, wielką empatię i miłość do teatru. Odeszła w wieku 93 lat, ale w naszych sercach i wspomnieniach będzie zawsze obecna.

Jak czytamy w komunikacie, aktorka jeszcze kilka dni przed śmiercią uczestniczyła w wydarzeniach związanych z nowym sezonem teatru.

Jeszcze kilka dni temu Zofia z radością towarzyszyła nam przy wydarzeniach związanych z otwarciem teatru i nowego sezonu. Przy każdej premierze była z nami i cieszyła się razem z nami!

Zofia Bielewicz nie żyje. Kim była?

Bielewicz zadebiutowała w 1945 roku w Teatrze Groteska w Krakowie. W 1974 roku związała się z Teatrem im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Zagrała ponad 140 ról, z czego 132 w opolskim teatrze. Ostatni spektakl, w którym brała udział to "Córki powietrza. Sen Balladyny". Aktorka w swoje 90. urodziny przyznała, że teatr do dla niej całe życie. Wyraziła ubolewanie, że przez wiek nie mogła już więcej czytać książek.

Jestem na emeryturze, ale żyję ciągle teatrem. Z obecnym dyrektorem jestem w przyjaźni, nie opuszczę żadnej premiery. (...) To straszna bolączka, kiedy całe życie się czyta, a tutaj nagle nie można - mówiła podczas swojego benefisu w 2018 roku.

Aleksandra KwaśniewskaKwaśniewska pisze o bezdzietności. Agnieszka Woźniak-Starak komentuje

Rodzinie i przyjaciołom aktorki składamy kondolencje. 

Więcej o: