Wpadka przed występem Roksany Węgiel w Sopocie. Pomylili ją z Viki Gabor. Wyszło trochę niezręcznie, ale mogło być gorzej

Top of the Top Sopot Festival za nami, ale nie obyło się bez wpadek. Przed występem Roksany Węgiel organizatorzy pomylili ją z Viki Gabor. Obie walczyły o tę samą nagrodę, czyli Bursztynowego Słowika.

Podczas Top of the Top Sopot Festival Roksana Węgiel i Viki Gabor były najmłodszymi artystkami, które walczyły o Bursztynowego Słowika. Obie zdobyły popularność dzięki udziałowi w programie "The Voice Kids", jednak prawdziwą sławę przyniosły im występy na Eurowizji Junior. Roxie wygrała konkurs w 2018 roku, a Viki Gabor rok później. Podczas Top of the Top Sopot Festival organizatorzy zaliczyli wpadkę związaną właśnie z sukcesami młodych wokalistek. 

Zobacz wideo Roksana Węgiel będzie prowadzącą nowej edycji "You Can Dance"

Andrzej PiasecznyAndrzej Piaseczny zakończył występ w Sopocie wielkim apelem

Top of the Top Sopot Festival. Organizatorzy pomyli Roksanę Węgiel z Viki Gabor

Przed każdym występem w Operze Leśnej w Sopocie wyświetlana była prezentacja poświęcona danemu artyście. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Viki Gabor. 14-latka zaśpiewała "Aferę". Później sceną zawładnęli inni artyści. Gdy przeszedł czas na występ Roksany Węgiel, która miała zaśpiewać "Koronę", lektor znacząco się pomylił. 

Roksana zdobyła historyczne, drugie z rzędu zwycięstwo na Eurowizji Junior - usłyszeliśmy.

Zobacz też: Druga rocznica śmierci Piotra Woźniaka-Staraka. Agnieszka prowadzi Sopot Festival. Fani okazują wsparcie, ona zabrała głos

Jak wiadomo, ten sukces na koncie ma jej młodsza koleżanka. Gabor podbiła serca publiczności w całej Europie, występując podczas konkursu z utworem "Superhero". Jeśli chodzi o tego typu wtopy w występach na żywo, to mogło być jednak gorzej, bo np. Edyta Górniak podczas tegorocznego Top of the Top Sopot Festival zapomniała tekstu swojej piosenki. Pamiętamy też wpadkę Roksany z 2019, kiedy to myślała, że ma wyłączony mikrofon i wszyscy usłyszeli, jak skomentowała wygraną Viki Gabor.

Edyta Górniak, Allan Krupa, Dariusz KrupaEdyta Górniak uderza w byłego męża. "Nigdy nie płacił alimentów"

Top of the Top Sopot Festival. Kto zwyciężył?

Poza Viki Gabor i Roksaną Węgiel do walki o Bursztynowego Słowika stanęli Grzegorz Hyży, Margaret, Dawid Kwiatowski, Michał Szczygieł i Arek Kłusowski. Decyzją widzów nagroda powędrowała w ręce Dawida Kwiatkowskiego, który wcześniej porwał widzów utworem "Bez Ciebie".

Więcej o: