Joanna Kurowska długo lekceważyła objawy. W końcu postanowiła zrobić test. "Czułam się opuchnięta i stale zmęczona"

Joanna Kurowska czuła się przez długi czas zmęczona. Postanowiła poddać się specjalistycznym badaniom. Do tej pory uważała to schorzenie za "zabawną modę".

Joanna Kurowska udzieliła wywiadu dla "Rewii", podczas którego opowiedziała o swoich kłopotach ze zdrowiem. Aktorka przez długi czas ignorowała niepokojące objawy, w końcu jednak zdecydowała wybrać się do lekarza.

Zobacz wideo Joanna Kurowska ocenia zdjęcia córki na Instagramie

Joanna Kurowska długo lekceważyła objawy złego samopoczucia

Aktorka wyznała, że złe samopoczucie tłumaczyła nadmiarem pracy. Stwierdziła, że choć zmieniła styl życia, wciąż czuła się zmęczona.

Czułam się opuchnięta i stale zmęczona. Zrzucałam to na karb pracy, na niewłaściwe odżywianie się. Mieszkam w lesie, gdzie mam świetne warunki do sportowych aktywności, dlatego skorzystałam z tego w pandemii. Przygotowywałam sobie zdrowe, niskokaloryczne posiłki, a jednak waga stała jak zaklęta, a ja, mimo długich przestojów w pracy, wcale nie czułam się wypoczęta.

Kiedy zrobiła sobie test, jego rezultat był jednoznaczny - gwiazda jest uczulona na gluten. Choć sama poprzednio uważała to za "zabawną modę", teraz sama doświadczyła, jak poważna jest to przypadłość.

Pomyślałam, że (...) zrobię sobie test. I okazało się, że mam alergię nie tylko na gluten, o czym nie miałam pojęcia, ale na wiele innych pokarmów, nawet warzyw. Nigdy nie pomyślałabym, że szkodzi mi kapusta, którą uwielbiam, a z mięs mogę jeść tylko kurczaka! Szczerze mówiąc, zawsze byłam sceptyczna wobec tak radykalnych pomysłów, żeby jeść tylko określoną grupę produktów, a z innych rezygnować. Powszechną dziś rezygnację z glutenu uważałam za zabawną modę.

Aktorka wyznała, że wykluczenie glutenu z diety znacznie poprawiło jej samopoczucie.

ZOBACZ TEŻ: Córka Joanny Kurowskiej zadebiutowała w nagrodzonej produkcji. Mama pęka z dumy. "Trudno, chwalę się"

Więcej o:
Copyright © Agora SA