Krychowiak poznał Celię w sklepie z kafelkami, a Bednarek zaczepił ukochaną na Snapchacie. Tak piłkarze poznali swoje żony i partnerki

W poniedziałkowy wieczór reprezentacja Polski zmierzy się ze Słowacją podczas Euro 2020. Polscy piłkarze mogą liczyć na mocny doping swoich ukochanych. Poznajcie najpiękniejsze historie miłosne członków polskiej reprezentacji.

Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczyna bój na Euro 2020. My sprawdzamy, jak reprezentanci poznali swoje żony i partnerki. Niektóre historie mogą stanowić gotowy scenariusz na film.

Zobacz wideo Robert Lewandowski bawi się z Laurą

Lewandowski, Krychowiak, Szczęsny - jak poznali partnerki?

Robert i Anna Lewandowscy to obecnie najbardziej znane małżeństwo polskiego sportu. Para poznała się na obozie integracyjnym na Mazurach w 2007 roku. Było to przed rozpoczęciem ich studiów na Akademii Wychowania Fizycznego. Kapitan reprezentacji Polski pojawił się tam zaledwie na jeden dzień, ponieważ musiał wracać na mecz swojej ówczesnej drużyny - Znicza Pruszków. Wtedy wpadli na siebie, a młoda sportsmenka od razu wpadła w oko piłkarzowi.

Okazało się, że jestem z Anią w jednej grupie. W gronie kilku osób zaczęliśmy zgadywać, co kto trenuje. Ja o niej powiedziałem, że albo balet albo tenis. Kiedy się dowiedziałem, że karate, to się trochę zdziwiłem. Przedstawiłem się jej dla żartu jako Andrzej - wspominał kapitan naszej reprezentacji.

Lewandowski chciał się umówić z Anią po powrocie z wyjazdu, ale ta nie była od razu przekonana do tego pomysłu.

Ja byłam sceptyczna. "Eeee, piłkarz". Ale namówiła mnie przyjaciółka Amina. Mówił mi, że wcześniej nie skupiał się na dziewczynach. Zawsze była tylko piłka nożna. I tak jakoś się to wszystko potoczyło, pojawiła się chemia - zdradziła.

Dziś razem tworzą potężną markę i szczęśliwą rodzinę, którą uzupełniły dwie córki - Klara i Laura.

Nie jest tajemnicą, że najlepszymi kompanami Lewandowskiego w kadrze narodowej są Grzegorz Krychowiak i Wojciech Szczęsny. Ten pierwszy w 2019 roku wziął ślub z francuską modelką, Celią Jaunat. Para poznała się przypadkiem. Francuzka studiowała wtedy zarządzanie i marketing, a praktyki odbywała w salonie firmy z luksusowym wyposażeniem do łazienek w Bordeaux. Popularny "Krycha" przyszedł tam na zakupy, a dokładnie kupić kafelki.

Kiedy go zobaczyłam, pomyślałam: O mój Boże, jaki on jest piękny! On mnie w pierwszej chwili chyba w ogóle nie zauważył, bo siedziałam za biurkiem. To był impuls, że musi mnie zobaczyć, dowiedzieć się, że istnieję - mówiła Celia Jaunat w wywiadzie dla magazynu "Viva!".

Co oprócz wyglądu pomogło Krychowiakowi? Akcent.

Wysoki, dobrze zbudowany, ze wspaniałym uśmiechem. I to jak mówił! Tym okropnym akcentem w języku francuskim zupełnie mnie rozłożył - wspomniała moment spotkania w rozmowie z "Super Expressem".
 

Z kolei Wojciech Szczęsny od wielu lat jest zakochany w Marinie Łuczenko. Zanim jednak dostał u niej szansę, musiał się nieźle napracować. Szczęsny interesował się artystką na długo zanim w ogóle ją poznał. Para wspominała po latach, że bramkarz na początku zasypywał wokalistkę SMS-ami z zaproszeniem na randkę. Kiedy w końcu zgodziła się, to tylko po to, by dał jej spokój.

Stwierdziła, że pójdzie z Wojtkiem na kolację i powie mu prosto w oczy, że nie jest nim zainteresowana - opowiadała koleżanka Mariny.

Podczas spotkania okazało się jednak, że całkiem sporo ich łączy. Wojciech i Marina trzy lata później stanęli na ślubnym kobiercu.

Glik zakochał się w szkole

Podczas meczów Euro 2020 obroną polskiej reprezentacji najprawdopodobniej będzie kierował Kamil Glik. Piłkarz i jego żona Marta są małżeństwem od 10 lat, a ich miłość to gotowy scenariusz na film. On był jej pierwszym chłopakiem, a ona jego pierwszą dziewczyną. Para poznała się jeszcze w podstawówce, mając zaledwie po siedem lat. Związali się, będąc w trzeciej klasie gimnazjum, a ich związek przetrwał do dziś.

Kamil wyjechał w drugiej klasie liceum. To były nasze najważniejsze wybory życiowe. Podjęłam decyzję, że nie idę na studia, jadę do niego. Myślę, że jego kariera to też moja zasługa, bo go trzymałam za rogi, pilnowałam. Trzeba było go pilnować. To był młody chłopak, który zaczął zarabiać duże pieniądze. A to różnie jest, wiadomo - mówiła Marta Glik wywiadzie opublikowanym na blogu Anny Lewandowskiej.

Bednarek zaczepił ukochaną na Snapchacie

W poniedziałek kciuki za reprezentację będzie trzymała także Julia Nowak, czyli partnerka Jana Bednarka. Para poznała się przez internet. Piłkarz napisał do niej na komunikatorze Snapchat. Rozmawiali codziennie, ale Bednarek mieszkał wtedy w Anglii, a ona w Polsce, dlatego długo nie mogli spotkać się na żywo. Pierwszy raz zobaczyli się po meczu Polska - Kazachstan, na który ją zaprosił.

 

W szerokiej kadrze na Euro 2020 znalazł się także Łukasz Skorupki. Bramkarz poznał swoją piękną żonę, gdy grał jeszcze w Empoli. Matilde Rossi była modelką, ale dla polskiego piłkarza rzuciła karierę. 

Na początku sam się dziwiłem, że się ze mną spotyka. Powiedziała, że jestem w jej guście. Matilde pochodzi z Sardynii. To przepiękne miejsce - wspominał "Super Expressowi".

Para wzięła ślub w 2017 roku na Sardynii, a tydzień później wyprawili kolejne wesele w Polsce. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.