Artur Boruc

Artur Boruc

Artur Boruc to polski piłkarz. Gra na pozycji bramkarza. Należy do reprezentacji Polski w piłce nożnej. Karierę rozpoczynał w klubie Pogoń Siedlce, wiele lat związany był z Legią Warszawa. Grał w klubach Celtic, Fiorentina, Southampton oraz A.F.C. Bournemouth.

Imię i nazwisko: Artur Boruc
Data urodzenia: 20 lutego 1980r.
Miejsce urodzenia: Siedlce
Zawód: piłkarz
Pozycja na boisku: bramkarz
Rodzina: żona Sara Mannei, syn Aleksander, córka Amelia
Facebook: facebook.com/Artur-Boruc-158709990934857/
Instagram: @arturboruc

Artur Boruc - początki kariery

Artur Boruc przyszedł na świat w 1980r. w Siedlcach. Piłką nożną zainteresował się już w podstawówce. Na pierwszy trening poszedł w 1989 roku. Dołączył do drużyny juniorów Pogoni Siedlce, gdzie został bramkarzem. Początkujący piłkarz ukończył szkołę techniczną o specjalizacji mechanika samochodowego.
W drużynie seniorów Boruc zagrał, gdy miał szesnaście lat. Jego pierwsze spotkanie było rozegrane przeciwko Orlętom Łuków. W sezonie 1997/1998 Boruc wraz ze swoją drużyną zdobył Wojewódzki Puchar Polski.
W 1999 roku Artur Boruc związał się z klubem Legia Warszawa, w którym grał kolejnych pięć lat, do roku 2005. Od 2002 roku grał w barwach klubu jako zawodnik podstawowy. Wraz z Legią Warszawa Boruc zdobył Mistrzostwo Polski oraz Puchar Ligi.
W 2005 roku Boruc został wypożyczony do irlandzkiego klubu Celtic. Po kilkunastu tygodniach klub wykupił go za półtora miliona euro. W barwach tego klubu piłkarz grał przez kolejnych pięć lat. W 2010 roku Boruc został kupiony przez klub Fiorentina, z którego dwa lata później przeszedł do drużyny A.F.C. Bournemouth.

Artur Boruc w reprezentacji Polski

W 2004 roku Artur Boruc dołączył do składu reprezentacji Polski, w którym gra do dzisiaj.
Przez pierwsze tygodnie Boruc był graczem rezerwowym. W 2006 roku selekcjoner polskiej reprezentacji, Paweł Jadas, powołał go do kadry na Mistrzostwa Świata w Niemczech.
Do roku 2016 Artur Boruc rozegrał w barwach reprezentacji ponad sześćdziesiąt spotkań.

Zobacz także:

Jakub Błaszczykowski - Przemysław Tytoń - Wojciech Szczęsny

Artur Boruc

Więcej o:

Artur Boruc

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.