Gwiazda Eurowizji opowiedziała w "Dzień Dobry TVN" o swojej polskiej babci. "Miała na imię Helena"

Barbara Pravi zrobiła furorę na tegorocznej Eurowizji. Jak się okazuje, francuska wokalistka ma polskie korzenie. "Moja polska babcia wyszła za mąż za mojego irańskiego dziadka, jest to więc całkiem zabawna mieszanka" - przyznała w rozmowie z "Dzień Dobry TVN".

Podczas Eurowizji 2021 Barbara Pravi zaśpiewała piosenkę "Voilà", a występ zapewnił jej drugie miejsce w wielkim finale. Artystka zrobiła duże ważenie na widzach. Jak się okazuje, Pravi marzy o tym, by zaśpiewać również w Polsce. 

Zobacz wideo Co zrobić, by wygrać Eurowizję? Analizujemy sympatie widzów na podstawie przykładów z zeszłych lat

Kasia TuskKasia Tusk potwierdziła ciążę. Prezentuje krągłości na zdjęciach z Toskanii

Barbara Pravi ma polskie korzenie

Polska ma dla Barbary Pravi szczególne znaczenie. To właśnie tu urodziła się babcia artystki od strony mamy. O swoich korzeniach wokalistka opowiedziała w rozmowie z Anną Kalczyńską w "Dzień dobry TVN".

Moja polska babcia miała na imię Helena i niestety już nie żyje, zmarła, kiedy moja mama miała dwadzieścia jeden lat. Cała moja rodzina zginęła w trakcie zagłady - oprócz mojej babci i jej rodzeństwa, którzy zostali ukryci we Francji. Moja polska babcia wyszła za mąż za mojego irańskiego dziadka, jest to więc całkiem zabawna mieszanka. Poznali się we Francji, urodziły im się dzieci: moja mama i jej siostra - wyznała Pravi.

Artystka marzy o tym, aby odwiedzić Polskę i poznać tutejszą kulturę. Najbardziej pragnie jednak zaśpiewać przed polską publicznością.

Chcę poznać korzenie moich dziadków. Wielu wybitnych artystów i intelektualistów również pochodzi z Polski. Chciałabym do was przyjechać  i dla was zaśpiewać - powiedziała w jednym z wcześniejszych wywiadów.

Halina MlynkovaCekinowa Halina Mlynkova olśniewa na scenie. Brzuch perfekcyjnie wyeksponowany!

Kim jest Barbara Pravi?

Barbara Pravi urodziła się 10 kwietnia 1993 w Paryżu. Pseudonim artystyczny wokalistki: Pravi pochodzi od serbskiego słowa "prava", co znaczy autentyczna. Jej dziadek od strony ojca jest Serbem.

Karierę muzyczną rozpoczęła w 2014 roku. Trzy lata później wydała swój pierwszy singel ''Pas grandir''. W 2019 roku współtworzyła utwór ''Bim bam toi'', z którym Carla reprezentowała Francję w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Piosenka zajęła wówczas 5. miejsce. W 2020 Pravi napisała utwór ''J'imagine'' wykonywany przez Valentinę Tronel, który zwyciężył w 18. edycji konkursu.

Obok pisania i komponowania własnych piosenek, pisze również utwory dla wielu innych artystów.

Więcej o: