Nie żyje weteran polskiego rapu. Radoskór z WYP3 i V.E.T.O miał 45 lat

Poinformowano, że zmarł weteran polskiego rapu. Radosław Kobuz, szerzej znany jako Radoskór miał 45 lat. Informację o jego śmierci podał Cypis, który pożegnał rapera w mediach społecznościowych. Kondolencje złożył również Liroy, z którym Radosław współpracował.

W sieci pojawiła się informacja, że nie żyje weteran polskiego rapu Radosław Kobuz, znany pod pseudonimem artystycznym Radoskór. Jako pierwszy o jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych Cypis. 

Zobacz wideo "Quebonafide: Romantic Psycho Film" - dokument o polskim raperze [ZWIASTUN]

Tomasz Oświeciński, Maja Oświecińska12-letnia córka Oświecińskiego skrytykowana za makijaż. Aktor stanął w jej obronie

Nie żyje polski raper Radoskór 

Radosław pochodził z Kielc. Urodził się w 1976 roku. W chwili śmierci miał dopiero 45 lat. Raper należał do grupy WYP3 i był współtwórcą składu V.E.T.O. 

Radoskór uchodził za weterana polskiego rapu. Na początku lat 90. rozpoczął muzyczną karierę i przez lata doczekał się wiernych fanów. Na Instagramie Cypisa pojawił się wpis, w którym pożegnał on rapera i przyznał, że miał okazję z nim współpracować przy najnowszej płycie. 

Kochani właśnie dotarła do mnie bardzo smutna wiadomość że nie żyje Radoskór członek Grupy WYP3 i V.E.T.O. Zdążył udzielić się na mojej nadchodzącej płycie "Sytuacja społeczno-polityczna" i na tym koniec naszej wspólnej współpracy - czytamy na profilu Cypisa. 
 

W 1993 roku Radoskór założył uchodzący już za kultowy zespół Wzgórze Ya-Pa 3, który można uznać za prekursora tego gatunku muzycznego w Polsce. Z przyczyn nieznanych pożegnał się z grupą cztery lata później. 

Zespół Wzgórze Ya-Pa 3 razem z Radoskórem współpracował również z Liroyem pod nazwą "Liroy and The Hooligans". Wystąpili gościnnie w "Scyzoryku" Liroya, który można uznać za największy przebój hip-hopowy w Polsce. 

Krzysztof Krawczyk junior w sądzieKrzysztof Krawczyk nie zapisał nic synowi? Marian Lichtman: Nie wierzę w to

Radek nie żyje. Wciąż nie potrafię zrozumieć znaczenia tych słów. Kondolencje dla rodziny i przyjaciół. Bardzo zły dzień - napisał Liroy. 
Szok.
Od 99' słuchamy. 
Niezapomniany głos. 
To jest niemożliwe, wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół - pisali wstrząśnięci fani. 

Od 1997 roku Radosław nagrywał pod pseudonimem V.E.T.O. Razem z raperem Pękiem wydali cztery albumy. Ostatni z nich, który nagrano po po reaktywacji zespołu, ukazał się w 2014 roku.

Na tę chwilę przyczyny śmierci Radosława Kobuza nie są znane.

Więcej o: