Największy amant Hollywood kończy 60 lat. Jak George Clooney wyglądał na początku kariery? Trudno go rozpoznać

George Clooney obchodzi 60. urodziny. Polki wciąż pamiętają go jako zabójczo przystojnego lekarza z serialu "Ostry dyżur". Jednak na początku kariery nie robił tak piorunującego wrażenia.

George Clooney 6 maja skończył 60 lat. Aktor już dawno zyskał miano jednego z największych amantów Hollywood. Do dziś niezależnie od filmu, w jakim się pojawi, wzbudza żywe zainteresowanie żeńskiej części widowni. Również Polki oszalały na jego punkcie, kiedy w latach 90. zaczęto nadawać w Polsce amerykański serial "Ostry dyżur". Dziś pokazujemy, jak aktor wyglądał na początku kariery.

Zobacz wideo Nie tylko George Clooney! Ci aktorzy zaczynali swoją karierę od seriali

George Clooney podbijał serca kobiet. Jak wyglądały jego początki?

George Clooney urodził się w zamożnej rodzinie. Ma też powiązania z samym Abrahamem Lincolnem - jego prababcia była siostrą matki wielkiego prezydenta. Matka gwiazdora, Nina Bruce, była radną miasta Lexington w Kentucky, gdzie mieszkali. Nie wszyscy wiedzą, że brała udział w konkursach piękności i odnosiła w tej dziedzinie sukcesy. Ojciec Nick Clooney był znanym dziennikarzem telewizyjnym. Prowadził swój talk-show i to właśnie tam zadebiutował jego syn w wieku zaledwie pięciu lat. W młodości George Clooney wcale nie był przystojniakiem - przynajmniej według współczesnych standardów męskiego piękna. Kilka lat temu w telewizji ABC pokazano jego zdjęcia z dzieciństwa. W czasach szkolnych, kiedy był nastolatkiem, nosił duże okrągłe okulary i grzywkę. Szybko jednak wyrósł z wizerunku nerda/hipstera i w liceum zabłysnął jako gwiazda koszykówki i baseballu.

Cała jego rodzina była mniej lub bardziej znana. Aktorstwem zajmowała się jego ciotka oraz jej syn. To właśnie kuzyn zaprosił Georga na pierwsze przesłuchanie do niewielkiej roli w 1982 roku. Później przekonał go, aby na poważnie zajął się zawodem aktora i zamieszkał w Kalifornii. W tym samym roku przeniósł się do Los Angeles. Jego początki w drogim mieście aniołów były trudne. Podczas nauki zawodu w The Beverly Hills Playhouse, George Clooney pracował jako dziennikarz, a także dorabiał sobie w sklepie obuwniczym. Przez kilka lat nie miał własnego lokum i sypiał u kolegi w łazience.

W 1983 roku udało mu się zdobyć pierwszą rolę w filmie "Grizzly 2: Revenge". Później grał epizodyczne role w mniej lub bardziej znanych serialach. Nie wszystkie jego role były wyszukane i przesadnie ambitne. Zagrał m.in. w amerykańskiej komedii o znamiennym tytule "Powrót zabójczych pomidorów". Popularne w USA serie "Napisała: morderstwo", czy "Roseanne" sprawiły, że zaczął być dostrzegany.

Jednak prawdziwa kariera aktora rozkwitła dopiero w 1994 roku, kiedy pojawił się w obsadzie serialu "Ostry dyżur". George Clooney czekał na tę rolę 12 lat. Wówczas nastąpił przełom i stał się sławny na cały świat. Zagrał jedną z głównych ról, Douglasa "Douga" Rossa, uzdolnionego lekarza. To przyniosło mu dwie nominacje do nagród Emmy i wiele propozycji filmowych za poważne pieniądze. Na dużym ekranie mogliśmy oglądać go w filmie Roberta Rodrigueza (scenariusz napisał Quentin Tarantino) "Od zmierzchu do świtu" (1996 rok). W tym samym roku zagrał z Michelle Pfeiffer w "Szczęśliwym dniu". Późniejsze role sypały się jak z rękawa. Był m.in. "Batmanem", kapitanem kutra w "Gniewie oceanu" i złodziejem w "Ocean's Eleven" i "Ocean's Twelve". Jest zdobywcą dwóch Oscarów. Pierwszego otrzymał za drugoplanową rolę w filmie "Syriana" z 2005 roku, a drugiego za "Operację Argo" (2012).

Media pamiętają też jego głośne związki. A tych trochę było. Pod koniec lat 80. spotykał się z Kelly Preston. Rozstał się z aktorką w 1989 roku - tym samym, w którym ożenił się z Talią Balsam. Małżeństwo przetrwało niecałe cztery lata. Krótko był związany z modelką Lisą Snowdon. W 2001 roku spotykał się z Renee Zelweger. Później przez sześć lat z aktorką Kristą Allen. Następnie, zanim ponownie się ożenił, był jeszcze w trzech związkach z mniej znanymi aktorkami i modelkami. Ku rozpaczy fanek z całego świata, w 2014 roku wziął ślub z prawniczką Amal Alamuddin. Od tamtej pory para jest nierozłączna. W 2017 roku Clooney został ojcem bliźniąt Alexandra i Elli.

Jesteście ciekawi, jak ewaluował wygląd George'a Clooneya? Zapraszamy do naszej galerii.

Przeczytaj też: George Clooney wyznał, że NIGDY nie pokłócił się z żoną. "Czuję się szczęśliwy, że ją poznałem"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.