Polak zadebiutował na liście "Forbesa" jako miliarder. Sebastian Siemiątkowski robi interesy ze... Snoop Doggiem

Sebastian Siemiątkowski to urodzony w Szwecji Polak, którego rodzice wyemigrowali z ojczyzny kilkadziesiąt lat temu. Przygodę z zarabianiem pieniędzy rozpoczął, pracując w popularnej sieci restauracji z fast foodami. Dziś jego majątek jest wart miliardy!

Sebastian Siemiątkowski w wieku 40 lat zadebiutował na liście najbogatszych ludzi na świecie opublikowanej na łamach magazynu "Forbes". Majątek Polaka szacowany jest na ponad dwa miliardy dolarów, co oznacza, że jego dochód jest większy niż fortuna... Kim Kardashian. Biznesmen pracował na życie w luksusie kilkanaście lat - najpierw zatrudnił się w branży telemarketingowej i gastronomicznej, następnie założył wraz z kolegami ze studiów własną firmę, która warta jest dzisiaj aż 31 miliardów dolarów. 

Polscy influencerzy "Forbes" opublikował ranking najbardziej wpływowych polskich influencerów. Lewandowscy w pierwszej dziesiątce. Za nimi Wieniawa

Polski miliarder współpracuje ze Snoop Doggiem

Droga zawodowa Sebastiana Siemiątkowskiego jest żywym potwierdzeniem powiedzenia "od zera do miliardera". W młodości mężczyzna podjął pracę w słynnej sieci restauracji z fast foodami, by w końcu w 2005 roku założyć własną firmę Klarna umożliwiającą dokonywanie transakcji w sieci za pomocą metody "kup teraz - zapłać później", która pozwala na odroczenie terminu płatności bez naliczania odsetek. 

Klarna podbiła zarówno europejski, jak i australijski oraz amerykański rynek. Funkcjonuje na terenie siedemnastu krajów i może pochwalić się współpracą ze znanymi osobowościami światowego biznesu. Gdy w 2015 roku rozpoczęła ekspansję w Stanach Zjednoczonych, do grona inwestorów firmy dołączył nawet... Snoop Dogg. Błyskawiczny rozwój marki pozwolił Sebastianowi Siemiątkowskiemu zająć 1444. miejsce na liście najbogatszych ludzi według "Forbesa".

Sebastian Siemiątkowski, Snoop Dogg - KlarnaSebastian Siemiątkowski, Snoop Dogg - Klarna FORUM

Biznesmen polskiego pochodzenia widzi w swojej działalności zawodowej wyższe cele, które już niedługo chce zrealizować. Pragnie zaangażować się w rozwiązywanie globalnych problemów gospodarczych, inwestując jeden procent kapitału w projekt skupiający się na zagadnieniach zrównoważonego rozwoju.

Nadszedł czas, abyśmy dzięki naszej kulturze zmian, zakłóceń i innowacji skupili się na rozwiązywaniu większych, bardziej złożonych problemów. Uważam, że nasza branża ma obowiązek pomóc w jakiś sposób rozwiązać globalne problemy ze zrównoważonym rozwojem - mówił w rozmowie z dziennikarzami portalu Money.

Królowa Letizia Królowa Letizia zachwyca czerwoną stylizacją. Nogawki kostiumu to prawdziwy hit!

Sebastian Siemiątkowski, choć na co dzień mieszka w Szwecji, sprawnie posługuje się językiem polskim. Umiejętność tę zawdzięcza rozmowom z najbliższą rodziną.

Więcej o: