"Forbes" opublikował ranking najbardziej wpływowych polskich influencerów. Lewandowscy w pierwszej dziesiątce. Za nimi Wieniawa

Kto wyznacza trendy w polskim internecie? "Forbes" nie ma wątpliwości. "Tradycyjne" gwiazdy mogą się uczyć od młodszych influencerów.

Jeszcze kilka lat temu mało kto wiedział, kim jest i czym zajmuje się influencer. Dziś osoby budujące swoją popularność w mediach społecznościowych mogą liczyć na lukratywne kontrakty reklamowe i inne bonusy. Warto uściślić, że do grona influencerów zaliczają się nie tylko twórcy internetowi, ale też gwiazdy z innych branż, które chętnie udzielają się w social mediach. Na łamach magazynu polskiej edycji magazynu "Forbes" opublikowany został ostatnio ranking najbardziej wpływowych osób w polskim internecie.

Najbardziej wpływowi w polskim internecie

W zestawieniu nie brakuje zaskoczeń. Trzeba przyznać, że nazwiska są bardzo zróżnicowane. I tak na pierwszym miejscu znalazł się Robert Lewandowski, a tuż za nim na podium uplasowali się dwaj popularni youtuberzy: Friz (Ekipa Friza) i Stuu Burton (Team X). Żona Lewego znalazła się "dopiero" na ósmej pozycji. Wyprzedzili ją między innymi Deynn oraz duet FitLovers. Pierwszą dziesiątką (w której dominują osoby kojarzone wyłącznie z internetem) zamyka Rezi, czyli Remigiusz Wierzgoń.

W drugiej dziesiątce pojawiło się już więcej powszechnie znanych nazwisk. Julia Wieniawa na miejscu 12., Ewa Chodakowska na 14., Martyna Wojciechowska na 15. i Joanna Krupa na 18.. Ranking został utworzony w oparciu między innymi o liczbę obserwatorów i ich zaangażowanie (reakcje i polubienia postów). Nie ma się więc, co dziwić że dominują osoby, które od lat tworzą i śledzą najnowsze trendy w sieci. Być może Magda Gessler jest bardziej znana od Sylwii Przybysz, jednak według "Forbesa" to ta druga ma większy wpływ na internautów.

Poniżej prezentujemy ranking:

 1. Robert Lewandowski
 2. Friz
 3. Stuu Burton
 4. Blowek
 5. Deynn
 6. Fit Lovers
 7. Sylwia Przybysz
 8. Anna Lewandowska
 9. Little Monster
 10. Rezi
 11. Red Lipstick Monster
 12. Julia Wieniawa
 13. Agnieszka Grzelak
 14. Ewa Chodakowska
 15. Martyna Wojciechowska
 16. Ola Nowak
 17. Maffashion
 18. Joanna Krupa
 19. JDabrowsky
 20. Sylwia Lipka
 21. Dawid Kwiatkowski
 22. Magda Gessler
 23. CLEO
 24. Krzysztof Gonciarz

Są tu też Wasze autorytety?