Krzysztof Krawczyk miał spisany testament. Rozdzielił swój majątek

Śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła całą Polską. Piosenkarz nie zostawił jednak w swoich sprawach bałaganu - zawczasu zadbał o przyszłość rodziny. Już dziesięć lat temu spisał testament, w którym rozdzielił majątek.

Krzysztof Krawczyk zmarł w poniedziałek 5 kwietnia. W ostatnim czasie wycofał się z koncertowania i nie pojawiał się publicznie. Był ostrożny ze względu na pandemię. Przeszedł COVID-19, spędzając dwa tygodnie w szpitalu. W ostatnich dniach wrócił do zdrowia. Spędził święta w domu, w towarzystwie najbliższych, jednak w poniedziałek zasłabł. Żona piosenkarza zaprzeczyła, że powodem śmierci był koronawirus. Sam Krzysztof Krawczyk już dawno zabezpieczył rodzinę finansowo.

Zobacz wideo Nie ma ich wśród nas, ale ich utwory pamiętamy wszyscy

Krzysztof Krawczyk zostawił testament

Krzysztof Krawczyk już dziesięć lat temu zadbał o to, aby zabezpieczyć rodzinę finansowo.

Ja coś odłożyłem na czarną godzinę, dzięki mojej żonie Ewuni, która w odpowiednim momencie okiełznała we mnie utracjusza. No i dzięki mej mamie, która, gdy ja nie myślałem o przyszłości, pilnowała, bym regularnie płacił składki na ZUS - powiedział piosenkarz dla "Twojego Imperium" w ubiegłym roku.

W rozmowie z "Super Expressem" z 2011 roku Krzysztof Krawczyk powiedział, że postanowił spisać testament. Wyjaśnił, że oboje z żoną dużo podróżują, m.in. do USA, gdzie piosenkarz daje koncerty. To duże ryzyko, dlatego postanowili podzielić majątek. Piosenkarz rozdzielił pieniądze pomiędzy członkami rodziny.

Oczywiście testament został złożony u notariusza. Ustaliliśmy, że połowę majątku dostanie moja rodzina, czyli brat i syn, drugą połowę rodzina żony, czyli jej siostra i córki siostry. Wierzymy, że będziemy żyć długo i szczęśliwie, ale wszystko może się zdarzyć – powiedział piosenkarz w 2011 roku.

Krzysztof Krawczyk ze swoją żoną Ewą był związany od 1982 roku. Miał syna z poprzedniego małżeństwa oraz trzy adoptowane córki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.