Krystian Wieczorek tłumaczy się z odejścia z serialu TVP: Nie chciałem być jak Zbyszek Wodecki

Krystian Wieczorek po trzech latach grania głównej roli w serialu TVP "Komisarz Alex" postanowił odejść z produkcji. W końcu wyjawił, co nim kierowało.

Krystian Wieczorek dał się poznać telewidzom dzięki rolom w takich produkcjach jak "M jak miłość", "Czas honoru" czy "Dom nad rozlewiskiem". Od 2017 roku wcielał się w postać komisarza Piotra Górskiego przy serialu produkcji TVP "Komisarz Alex". Niestety, w nadchodzącym sezonie serialu nie zobaczymy już Wieczorka, a Wojciecha Czerwińskiego. 

Zobacz wideo Cleo popłakała się w "The Voice Kids"

Krystian Wieczorek tłumaczy się z odejścia z serialu TVP

Media już od kilku miesięcy zastanawiały nad powodem, dla którego Wieczorek postanowił zrezygnować z udziału w produkcji. Dyskutowano o pieniądzach czy też polityce stacji. Aktor w końcu wypowiedział się w tej sprawie na łamach magazynu "Show". Okazuje się, że od jakiegoś czasu na pierwszym miejscu zaczął stawiać rodzinę. 

Mam małe dziecko, rodzinę i bycie marynarzem w Łodzi przez cztery lata było zabieraniem czasu mojej rodzinie. (...) Przyszedł ten moment, że wracanie do domu jest ważniejsze niż wracanie do hotelu. Nie chciałem składać mojej rodziny na ołtarzu aktorstwa. To była bardzo przemyślana decyzja.

Wieczorek nie przebierał w słowach, tłumacząc, że nie chciałby pozostać "panem z telewizji" dla swojej dorastającej córki. W dość niezręcznej pozycji postawił przy tym postać Zbigniewa Wodeckiego, sugerując, że piosenkarz nie bardzo był zainteresowany własną rodziną. Czy słusznie?

Nie chciałem być jak Zbyszek Wodecki, na którego widok córka mówiła: "Mamo, patrz, pan z telewizji do nas przyjechał". Gdybym chciał, pogodziłbym pracę w trzech serialach. (...) Teraz najważniejsze jest, żeby wracać do domu. Moja córka ma niecałe trzy latka. Chcę z nią budować więź, a tego nie da się później nadrobić.

Wieczorek w 2016 roku poślubił Marię Szafirską. Zakochani wychowują 3-letnią córkę Anielę.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.