Krystyna Rutkowska-Ulewicz nie żyje. Agnieszka Dygant i Tamara Arciuch z "Niani" żegnają aktorkę: Krysiu kochana, cośmy się uśmiały...

Zmarła Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Aktorka miała w swoim dorobku między innymi kultową rolę Apolonii Bąk w serialu "Niania". To tam poznała Agnieszkę Dygant i Tamarę Arciuch, które teraz pożegnały aktorkę we wzruszających wpisach na Instagramie.

Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Aktorka zagrała w ponad stu produkcjach, a szczególnie znana była z roli babci Apolonii Bąk w kultowym serialu "Niania". Aktorkę pożegnały koleżanki z planu - Agnieszka Dygant i Tamara Arciuch.

Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz. Pożegnali ją koledzy z "Niani"

Nie żyje Krystyna Rutkowska-Ulewicz z "Niani", o śmierci której informowaliśmy w poniedziałek. Jako pierwszy smutną informację przekazał Film Polski we wpisie opublikowanym na Facebooku.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz niemal do końca życia grała w filmach - w samym 2020 roku wystąpiła w "Asymetrii" i "Banksterach". Nie da się ukryć, że największą popularność przyniósł jej jednak udział w "Niani". W latach 2006-2009 wcielała się tam w rolę sympatycznej i żartobliwej babci Apolonii. Na planie poznała Agnieszkę Dygant i Tamarę Arciuch, które teraz wspominają aktorkę na swoich kontach na Instagramie. 

 
RIP. KRYSTYNA ULEWICZ... To był zaszczyt spotkać Cię na swojej drodze... - napisała Archiuch.
 

Tytułowa bohaterka serialu także wspomniała koleżankę w bardzo szczerym i wzruszającym wpisie. Wynika z niego, że rola żywiołowej Apolonii nie było tylko kreacją - wnioskując po słowach, których użyła Dygant, Rutkowska-Ulewicz w życiu prywatnym była równie charakterna. 

Krysiu kochana. Dziękuję za wszystkie wspólne chwile, za Twoją młodzieńczość, niepoprawność i energię. Cośmy się uśmiały to nasze - podpisała zdjęcie z aktorką Agnieszka Dygant.

Krystyna Rutkowska-Ulewicz odeszła w wieku 87 lat. Nie wiadomo jednak, co było powodem śmierci aktorki.

Zobacz też: "Niania" wróci na antenę? Agnieszka Dygant pochwaliła się zdjęciem, które wzbudziło wielkie nadzieje wśród fanów

Zobacz wideo "Listy do M. 4". Kolejna część pojawi się niedługo w kinach
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.