Apel o pomoc dla gwiazdy disco polo. Muzyk jest chory na raka. Ruszyła zbiórka pieniędzy

Łukasz Czyba z grupy Vipodance jest chory na raka. Ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc dla muzyka.

Branża disco polo z roku na rok rośnie w siłę, wciąż zdobywając nowych fanów. Śladem Zenka Martyniuka poszło wielu wokalistów, budując muzyczne kariery. W ciągu ostatnich lat powstało też wiele nowych zespołów, między innymi Vipodance. Grupa znana jest z takich kawałków jak "Lans na maxa" czy "Daj mi usta". Chociaż disco polo kojarzone jest z ogromną dawką pozytywnej energii, to tym razem do fanów dotarła przykra wiadomość. Lider zespołu Łukasz Czyba zachorował na raka. Informacja ta pojawiła się na facebookowym profilu grupy.

Sławomir ŚwierzyńskiSąd wydał niekorzystny wyrok ws. Sławomira Świerzyńskiego. Lider Bayer Full upiera się: Nie mam za co przepraszać

Lider i założyciel zespołu Vipodance walczy o życie

Moi drodzy w związku z sytuacją zdrowotną Łukasza i jego walką o życie zmuszeni byliśmy zawiesić działalność zespołu od lipca zeszłego roku. Jak tylko jego zdrowie się poprawi, to wracamy do gry i mamy w zanadrzu dwa hity, które miejmy nadzieję, że wpadną Wam w ucho. Trzymajcie kciuki za Łukasza i jego szybki powrót do zdrowia... 

W związku z tym, iż muzyk znalazł się trudniej sytuacji finansowej, ruszyła również zbiórka pieniędzy na pokrycie kosztów specjalistycznych konsultacji lekarskich i lekarstw:

Swoją postawą i zaangażowaniem pomagał innym, lecz teraz sam tej pomocy potrzebuje. W chwili obecnej jego sytuacja finansowa jest beznadziejna ze względu na brak pracy. Ponad pół roku temu u Łukasza zdiagnozowano raka złośliwego jelita grubego. Podjął walkę z najtrudniejszym przeciwnikiem, jakim jest rak.

Marek Kondrat"Mydełko Fa" 30 lat temu było hitem, który znali wszyscy. Marek Kondrat znów go zaśpiewał

Niestety walka ta generuje wydatki, dzięki którym Łukasz może i będzie mógł funkcjonować: - specjalistyczne konsultacje lekarskie (onkolog, gastrolog) - dieta - lekarstwa, a do tego dochodzi jeszcze normalne funkcjonowanie. Stąd też moja prośba o wsparcie z Waszej strony dla Łukasza, który chce żyć - napisał organizator zbiórki.

Jeśli chcielibyście wesprzeć lidera zespołu Vipodance, możecie to zrobić pod tym linkiem.

Zobacz wideo "Czułem się wtedy jak król życia" - Wojciech Gola w programie Plotkersi [ZAJAWKA]
Więcej o: