Anna Czartoryska-Niemczycka w żałobie. Straciła jedną z najbliższych osób

Stanisław Czartoryski, tata Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej, nie żyje. Potomek magnackiego rodu miał 81 lat.

Stanisław Czartoryski zmarł 21 stycznia. O jego śmierci jako pierwsze poinformowało Muzeum Czartoryskich w Puławach na swoim profilu na Facebooku. Mężczyzna był wiceprzewodniczącym rady tejże placówki. 

Zmarł tata Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej. Stanisław Czartoryski był potomkiem magnackiego rodu 

Anna Czartoryska-Niemczycka informację o śmierci ojca postanowiła zachować dla siebie. Dopiero Muzeum Czartoryskich w Puławach zabrało na Facebooku głos w sprawie tragicznych wydarzeń i powiadomiło o śmierci potomka jednego z najstarszych magnackich rodów w Polsce.

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że zmarł Pan Stanisław Książę Czartoryski - wiceprzewodniczący Rady Muzeum Czartoryskich w Puławach, serdeczny przyjaciel i darczyńca muzeum. Będzie nam brakowało jego wsparcia i życzliwości - czytamy.

Kim był Stanisław Czartoryski?

Stanisław Czartoryski urodził się w 1939 roku w Konarzewie. Jego rodzicami byli Teresa Zamoyska i Roman Jacek Czartoryski. Studiował prawo na Uniwersytecie Poznańskim i zdobył tytuł magistra. Później zajął się studiami podyplomowymi na London School of Economics. Spełniał się w roli dyplomaty, najpierw jako radca-ministra w Ambasadzie RP w Holandii, a potem jako Ambasador RP w Norwegii akredytowany później w Islandii. Od 2001 roku pełnił funkcję radcy-ministra w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Stanisław prowadził nawet własny zakład ogrodniczy. Trzykrotnie się ożenił. Najpierw poślubił Krystyną Godlewską, a potem Ewą Minkowską, z którą doczekał się dwójki dzieci: Anny Marii Teresy oraz Michała Romana. Jego trzecią żoną była Joanna Gardowska.

Zobacz wideo Kanye West podarował Kim Kardashian hologram jej zmarłego taty
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.