Koreańska modelka Song Yoo-jung zmarła w tajemniczych okolicznościach. Ciało 26-latki znaleziono w mieszkaniu

Południowokoreańska aktorka i modelka Song Yoo-jung zmarła w wieku 26 lat - potwierdziła w poniedziałek jej agencja. Na ten moment nie została wskazana przyczyna śmierci.

Południowokoreańska aktorka i modelka Song Yoo-jung zmarła w wieku 26 lat. Informacja została potwierdzona przez pracowników z Sublime Artist Agency. Zagraniczne media sugerują, że śmierć dziewczyny jest powiązana z serią samobójstw, które wstrząsnęły tamtejszą branżą w przeciągu kilku ostatnich lat.

Song Yoo-jung nie żyje

Song Yoo-jung była początkującą aktorką, najbardziej znaną ze swoich ról w południowokoreańskich serialach telewizyjnych, w tym "Make a Wish" i "School 2017". Pracowała też jako modelka - występowała w kampaniach znanych marek. Na swoim koncie ma sesję dla Estée Lauder, The Body Shop czy Baskin-Robins. W ubiegłym roku pojawiła się z kolei w teledysku do piosenki "Friends to Lovers" koreańskiego zespołu Standing Egg. Okazało się jednak, że dobrze zapowiadająca się kariera została przerwana przez śmierć artystki.

 

Larry KingNie żyje Larry King. Amerykański dziennikarz chorował na COVID-19

 
Opuściła nas Song Yoo-jung. Zawsze była dobrą przyjaciółką, ale też przede wszystkim wspaniałą aktorką, która grała z pasją większą, niż ktokolwiek z nas. Dziękujemy za dołączenie do nas w Sublime Artist Agency. Zapamiętam to na zawsze - czytamy na profilu.
 

Podobno to ojciec aktorki zaniepokojony brakiem możliwości skontaktowania się z Yoo-jung zawiadomił policję. Funkcjonariusze postanowili udać się do mieszkania dziewczyny, w którym znaleźli ciało 26-latki. Nie było na nim żadnych śladów, które mogłyby sugerować zabójstwo.

Artur BarciśArtur Barciś przeżywa śmierć bliskiej osoby. "Pokazała mi drogę"

 

W mediach pojawiła się fala spekulacji dotycząca rzekomej samobójczej śmierci. W ostatnim czasie wielu artystów z Korei Południowej zdecydowało się odebrać sobie życie. Kim Jong-hyun, Goo Hara czy Go Soo-jung to kilka innych nazwisk osób, które w podobnym wieku odeszły i były związane z branżą muzyczno-filmową. Mówi się, że ta cieszy się obecnie światową renomą dzięki połączeniu talentu koreańskich artystów, ale i poświęcenia, które wiązało się z ogromną presją. Obecnie nie wiadomo jednak, czy aktorka sama zdecydowała się na odebranie sobie życia. Nie są znane przyczyny śmierci 26-latki.

Zobacz też: Co Magdalena Adamowicz zrobiła z obrączką męża? Nosi dwie, jedną z nich w wyjątkowym miejscu

Zobacz wideo Z sitcomów na oscarowe gale. Kariery genialnych aktorów czasami zaczynają się w telewizji
Więcej o: