Ryszard Kotys nie żyje. Serialowy Marian Paździoch miał 88 lat

W nocy z 27 na 28 stycznia 2021 roku zmarł Ryszard Kotys. Aktor znany z serialu "Świat według Kiepskich" odszedł w wieku 88 lat.

Ryszard Kotys nie żyje. Aktor przez kilka ostatnich lat zmagał się z wieloma problemami zdrowotnymi. Dwa lata temu przeszedł ostre zapalenie płuc, toteż rozmyślał nawet na temat odejścia z seriali "Świat według Kiepskich", jednak ostatecznie zdecydował się pozostać w produkcji. W nocy z 27 na 28 stycznia aktor zmarł w wieku 88 lat.

Ryszard Kotys nie żyje

O problemach ze zdrowiem aktora mówiło się już od dłuższego czasu. Aktor w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że zmaga się z problemami z pamięcią.

Gubię się dosłownie wszędzie. Wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się w mieście... Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Gdy łapię się na tym, że nie wiem, gdzie jestem i dokąd idę, czuję potworny strach. Jestem po prostu przerażony - mówił w jednym z ostatnich wywiadów.

Nie są znane jeszcze dokładne przyczyny śmierci aktora.

Kim był Ryszard Kotys?

Ryszard Kotys w 1953 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Aktorską w Krakowie, a swój debiut zaliczył na deskach Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. W ciągu swojej trwającej aż 65 lat kariery zagrał w 150 filmach i ponad 40 serialach. Największą popularność przyniosła mu rola Mariana Paździocha w serialu "Świat według Kiepskich", w którą wcielał się ponad 21 lat. Ze względu na problemy zdrowotne aktor ostatnimi czasy grał jedynie w serialu. Musiał porzucić inne aktywności zawodowe. W 199 roku został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Nie są podane jeszcze żadne informacje dotyczące pogrzebu Ryszarda Kotysa.

Zobacz wideo Diego Maradona nie żyje. Miał 60 lat
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.