Anna Czartoryska

Anna Czartoryska

Anna Czartoryska to polska aktorka. Szerszej publiczności znana jest z roli Pauli, w którą wcielała się w serialu "Nad rozlewiskiem" oraz w jego kontynuacjach. Prywatnie jest żoną polskiego milionera, Michała Niemczyckiego oraz potomkinią dawnego rodu książęcego.

Imię i nazwisko: Anna Czartoryska
Data urodzenia: 8 stycznia 1984
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: aktorka, piosenkarka
Mąż: Michał Niemczycki
Dzieci: syn Ksawery, córka Janina
Facebook: facebook.com/annaczartoryskaniemczycka

Anna Czartoryska - kariera aktorska

Anna Czartoryska przyszła na świat w styczniu 1984 roku, w Warszawie. Jest córką Stanisława Czartoryskiego, polskiego dyplomaty oraz potomka rodu Czartoryskich. Wychowywała się i dorastała w Warszawie. Od dziecka była związana z muzyką. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. Fryderyka Chopina w klasie śpiewu. Studiowała muzykologię oraz ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Na początku swojej zawodowej działalności związana była z Teatrem Współczesnym w Warszawie, Teatrem Muzycznym Roma oraz Teatrem Dramatycznym w Warszawie.
W 2005 roku aktorka wzięła udział w czwartej edycji programu rozrywkowego "Idol".
W 2009 roku Anna Czartoryska rozpoczęła pracę na planie serialu "Nad rozlewiskiem". Wcielała się w nim w rolę Pauli, która przyniosła jej popularność. Grała również w serialu "Szpilki na Giewoncie".
W 2015 roku aktorka wystąpiła w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Wcielała się w nim w rolę m.in. Whitney Huston, Alicii Keys, Kayah, Gotye oraz Haliny Mlynkovej. Ostatecznie zajęła siódme miejsce w programie.

Anna Czartoryska - życie prywatne

Aktorka przez dłuższy czas była związana z Piotrem Adamczykiem. Ich związek rozpadł się w 2011 roku. Rok później zaczęła się spotykać z Michałem Niemczyckim, milionerem. Para pobrała się na początku 2012 roku. Z ich związku narodził się syn Ksawery oraz córka Janina.

anna czartoryska

Więcej o:

anna czartoryska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.