Kim jest Joanna Kurska, druga żona Jacka Kurskiego? Zajmowała dyrektorskie stanowisko w TVP

Joanna Klimek w 2018 roku została drugą żoną Jacka Kurskiego. Dziennikarka od lat związana jest z mediami, a męża poznała... w gmachu TVP.

W 2015 roku, po 24. latach małżeństwa prezes TVP rozwiódł się w ówczesną żoną. Do mediów wypłynęła wtedy informacja o rzekomym romansie Jacka Kurskiego z pracownicą stacji. W ubiegłym roku para wzięła skromny kościelny ślub w dobie pandemii. Kim jest żona Jacka Kurskiego?

Joanna Kurska - druga żona Jacka Kurskiego

Joanna Klimek, bo tak poprzednio brzmiało jej nazwisko, jest drugą żoną Jacka Kurskiego, który wcześniej żonaty był przez 24 lata z Moniką Kurską. Para doczekała się trójki dzieci. Po rozwodzie w 2015 roku polityk zapragnął po raz kolejny się ożenić. Mimo że po rozwodzie i tak długim stażu małżeńskim raczej nie otrzymuje się unieważnienia ślubu kościelnego, Jacek Kurski o wszystko zadbał. Biskup unieważnił jego pierwsze małżeństwo. Joanna i Jacek wzięli ślub cywilny w 2018 roku, a kościelny dwa lata później, w lipcu 2020 roku. Ze względu na pandemię uroczystość była bardzo skromna. Miała prywatny charakter i odbyła się w krakowskich Łagiewnikach - obecna była najbliższa rodzina młodej pary i Jarosław Kaczyński.

Kim jest Joanna Kurska? Zajmowała dyrektorskie stanowisko w TVPKim jest Joanna Kurska? Zajmowała dyrektorskie stanowisko w TVP Ons.pl

Joanna Kurska - kariera

Joanna i Jacek Kurski poznali się w gmachu TVP. Kobieta jest z wykształcenia nauczycielką języka polskiego. Skończyła polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim oraz podyplomowe studia menadżerskie w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyślu. Przez kilka lat związana była z TVP, gdzie do 2007 roku współtworzyła między innymi cykl programów "Na celowniku". Później odeszła, zaczęła pracę dla stacji Polsat, Radia Eska i radia Super FM. W 2016 roku powróciła do Telewizji Polskiej, gdzie została wiceszefem Biura Koordynacji Programowej, a później Dyrektorem Programowym. Jej zadaniem było wdrażanie strategii wizerunku programowej telewizji publicznej oraz jesiennej ramówki. Jesienią tego samego roku zakończyła współpracę z telewizją publiczną i podała dwa powody: odeszła ze względu na nowe wyzwania zawodowe oraz fakt, że nie może pracować w mediach, dopóki jej mąż sprawuje stanowisko kierownicze.

Kim jest Joanna Kurska? Zajmowała dyrektorskie stanowisko w TVPKim jest Joanna Kurska? Zajmowała dyrektorskie stanowisko w TVP Ons.pl

Joanna Kurska prywatnie

Profil Joanny Kurskiej na Facebooku zdradził, że dużo podróżuje i ceni sobie aktywność fizyczną, szczególnie nurkowanie i jazdę na nartach. Przed wejściem w związek z Jackiem Kurskim była mężatką. Niestety w mediach nie ma zbyt wielu informacji dotyczących jej wcześniejszego męża, ale wiemy o 10-letnim synu Filipie z poprzedniego małżeństwa. Chłopiec wraz z mamą i Kurskim brał udział w wypadku samochodowym w 2017 roku, w którym to kierowca prezesa TVP uderzył w inny pojazd. 

Zobacz wideo Jacek Kurski - wizjoner, poliglota, o takie polskie walczył !
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.