"Biologiczna Bzdura Roku 2020". Poznaliśmy zwycięzcę plebiscytu. Edyta Górniak uplasowała się dość wysoko

Już wiemy, kto wygrał plebiscyt "Biologiczna Bzdura Roku 2020". Spodziewaliście się?

W niedzielę 10 stycznia zakończyło się głosowanie w plebiscycie "Biologiczna Bzdura Roku 2020". Internauci wskazali treści, które nie są zgodne z wiedzą naukową i zostały napisane lub wypowiedziane przez osoby publiczne lub organizacje. Podstawowym warunkiem zestawienia było to, że analizowane wypowiedzi musiały być autentyczne. Mogliśmy głosować na m.in. Kaję Godek, Edytę Górniak i Annę Lewandowską. Zobaczcie, kto tym razem zwyciężył i do kogo powędrowała symboliczna wirtualna statuetka Alternatywna Zięba.

Zobacz wideo Zabłysnęli

"Biologiczna Bzdura Roku 2020". Kto zwyciężył?

Nie będziemy Was dłużej trzymać w niepewności. Na miejscu pierwszym znalazła się Kaja Godek, aktywistka i działaczka pro-life. Zdobyła 3518 głosów, czyli 26,7 proc. Zwycięstwo zapewniła jej wypowiedź, która padła podczas "Debaty Dnia" na antenie Polsat News. Godek stwierdziła, że:

Nie ma czegoś takiego, jak orientacja [seksualna].

Kaja GodekKaja Godek Agencja Wyborcza.pl

Drugie miejsce zajęła Joanna Scheuring-Wielgus, działaczka społeczna i samorządowa, polityczka Lewicy. Zagłosowało na nią 2759 osób (21 proc.). Uważa ona, że:

Dopiero, kiedy płodowi zaczyna bić serce, można mówić o życiu - powiedziała na wizji radia RMF, w wywiadzie dla Roberta Mazurka.

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Na podium znalazła się także Edyta Górniak. Piosenkarka zdobyła 2256 głosów (17,1 proc.). Trzecie miejsce zapewniła jej teoria głosząca, że pospolite maseczki blokują wymianę O2 i CO2.

Jedni lekarze powiedzą, że maseczki chronią przede wszystkim, a drudzy, co te maseczki faktycznie robią, co to znaczy wdychać z powrotem CO2, który wydychamy. Wdychamy tlen, wydychamy CO2 i powinniśmy wdychać z powrotem tlen, a nie ten sam CO2, czyli wdychać własne spaliny.

Kolejno na liście znaleźli się: prof. Roman Zieliński (zdobył 1130 głosów, czyli 8,6 proc.). Jego zdaniem "mRNA w szczepionkach bazujących na RNA to tak naprawdę 'super wirus'". Piąte miejsce należy do publicysty Marcina Roli (785 głosów, czyli 6 proc.), który twierdzi, że "na wirusy nie da się robić szczepionek". W 2020 roku popisały się także m.in. Magda Gessler (751 głosów - 5,7 proc.), Viola Kołakowska (547 głosów - 4,2 proc.), Ilona Wrońska (434 głosami - 3,3 proc.) i Anna Lewandowska (302 głosy - 2,3 proc.). Ich teorie możecie przeczytać poniżej:

Więcej o: