Katarzyna Łaniewska nie żyje. Aktorkę żegnają na profilu "Kogla-mogla": "Łoj córciu, córciu" już nie będzie takie samo

Katarzyna Łaniewska nie żyje. Aktorkę pożegnano na oficjalnym instagramowym profilu filmu "Kogel-mogel". "Bez niej nie byłoby Kogla-mogla, jakiego znacie" - czytamy w poście.

Katarzyna Łaniewska nie żyje. Aktorka zmarła 7 grudnia. Łaniewska zdobyła popularność dzięki serialowi "Plebania", w którym wcielała się postać babci z Józefiny. Zagrała w wielu produkcjach, jednak widzom szczególnie zapadła w pamięć jej rola matki Katarzyny Solskiej w serii "Kogel-mogel". Aktorka wystąpiła w we wszystkich trzech częściach kultowej komedii.

Katarzyna Łaniewska nie żyje. Aktorkę żegnają na oficjalnym profilu filmu "Kogel-mogel" na Instagramie

Post z kondolencjami pojawił się na oficjalnym instagramowym profilu filmu "Kogel-mogel". Obok galerii ze zdjęciami aktorki zamieszczono krótki wpis:

Z wielkim żalem przyjęliśmy do wiadomości informację o odejściu wybitnej aktorki Pani Katarzyny Łaniewskiej. Bez niej nie byłoby Kogla-mogla, jakiego znacie, tysiąca żartów oraz wzruszeń. Jesteśmy wdzięczni, że mieliśmy szansę na tę współpracę. Całej rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje - możemy przeczytać przy fotosach z serii "Kogel-mogel".
Zobacz wideo Maciej Zakościelny na premierze filmu "Kogel-Mogel"

Internauci słali w komentarzach wyrazy współczucia i wspominali zmarłą aktorkę:

"Łoj córciu, córciu..." już nigdy nie będzie takie same.
Wielka strata.
Żegnaj... Cudownie było cię oglądać na ekranie.
Tak bardzo żal.
 

Aktorka była dwukrotnie zamężna. Po trzecim roku studiów poślubiła Ignacego Gogolewskiego, a owocem związku pary jest córka Agnieszka. Jej drugim mężem był Andrzej Błaszczak, z którym wzięła ślub kościelny.

Zobacz też: Katarzyna Łaniewska zagrała w "Smoleńsku". "To było morderstwo". Zdradza kulisy z planu. "Baliśmy się, że..."

Oprócz wielu kreacji filmowych Łaniewska znana była także z działalności pozazawodowej. Angażowała się w politykę i otwarcie przyznawała, że popiera Prawo i Sprawiedliwość. W 2011 roku była kandydatką do Senatu z ramienia PiS.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.