Eurowizja Junior 2020. Jacek Kurski przemówił po angielsku. "I welcome everyone of you"

Ceremonia otwarcia Eurowizji Junior 2020 już za nami. Podczas wydarzenia przemówił Jacek Kurski i zaśpiewała Viki Gabor. Prezes TVP postawił na język angielski.

"Eurowizja Junior 2020". Finał Eurowizji dla dzieci i młodzieży po raz drugi z rzędu organizowany jest przez Telewizję Polską. Dzięki dwóm wygranym (rok temu zwyciężyła Viki Gabor, a dwa lata temu Roksana Węgiel) konkurs stał się niezwykle ważnym wydarzeniem w Polsce. W tym roku nasz kraj reprezentować będzie Ala Tracz, która zaśpiewa piosenkę "I'll be standing". Finał odbędzie się już w najbliższą niedzielę, a 23 listopada miała miejsce oficjalna ceremonia otwarcia, na której przemawiał sam Jacek Kurski. Co więcej, prezes mówił w języku angielskim.

Blanka Lipińska, Natalia SiwiecBlanka Lipińska na archiwalnym zdjęciu z Natalią Siwiec. Patrzymy na buty. Zwłaszcza Blanki

Jacek Kurski podczas otwarcia Eurowizji Junior

Ceremonię otwarcia widzowie mogli obejrzeć online lub na stacji TVP1. Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku wyglądała nieco inaczej. Odbyła się ona w studiu nagraniowym, które przypominało prawdziwą galę. Poniedziałkowe wydarzenie prowadził prezenter Mateusz Szymkowiak.

Po przedstawieniu wszystkich uczestników z trzynastu państw swoje pięć minut miał Jacek Kurski. Prezes TVP zdecydował się na wystąpienie w języku angielskim.

Witam wszystkich, gdziekolwiek jesteście, na tej wyjątkowej edycji Eurowizji Junior. Witam w Polsce. Telewizja Polska po raz drugi z rzędu ma zaszczyt prezentować koncert konkursowy, co jest następstwem ubiegłorocznego sukcesu. Miliony widzów z całego świata połączyło się z nami w tym radosnym momencie. Wspomnienie tamtego wieczoru, gdy Viki Gabor wygrała konkurs, nadal wywołuje w nas emocje. Teraz nawet jeszcze większe - w czasie globalnej pandemii, gdy codziennie słyszymy historie o superbohaterach pracujących na rzecz naszych społeczności i walczących z koronawirusem - mówił.

Tuż po wystąpieniu prezesa Telewizji Polskiej na wirtualnej scenie pojawiła się Viki Gabor. Wylosowała kolejność tegorocznych uczestników i zaśpiewała utwór promujący tegoroczną edycję Eurowizji "Move the World". Ala Tracz wystąpi jako 6.

Całe otwarcie możecie zobaczyć poniżej:

 

Eurowizja Junior - kiedy finał?

Tegoroczny finał "Eurowizji Junior" będziemy mogli obejrzeć już 29 listopada 2020 roku w Telewizji Polskiej. Zwycięzcę poznamy po godzinie 19:00. Dodajmy, że głosowanie ruszy już w najbliższy piątek 27 listopada.

Reprezentująca w tym roku Polskę Alicja Tracz pochodzi spod Janowa Lubelskiego. W programie "The Voice Kids" dostała się do finału pod opieką Dawida Kwiatkowskiego. 

Zobacz wideo Co łączy Roksanę Węgiel z Michałem Szpakiem?