Wiktoria "Viki" Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach! Piosenki komponuje razem z siostrą

Eurowizja Junior 2019 zakończyła się dla nas niebywałym sukcesem. Na scenie w Gliwicach konkurs wygrała Wiktoria "Viki" Gabor. 12-latka swoje piosenki komponuje razem z siostrą i pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny.

Wiktoria "Viki" Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019. Sukces to tym większy, że to już drugie rok do roku zwycięstwo Polski w Eurowizji dla dzieci. Taka sytuacja nie zdarzyła się jeszcze nigdy w historii konkursu, a Viki "odskoczyła" przeciwnikom o ponad 50 punktów.

Wiktoria "Viki" Gabor pochodzi z muzykalnej rodziny

Viki Gabor urodziła się w Niemczech, wychowała w Wielkiej Brytanii ale to z Polską związana jest ostatnio. To tu, w Krakowie, mieszka razem z siostrą Melisą i rodzicami. Rodzina jest bardzo muzykalna.

Rodzice Wiktorii przed laty grali i śpiewali w zespole folklorystycznym, gdzie wykonywali głównie tradycyjną muzykę cygańską - takie bowiem mają korzenie oni i ich córki. Viki tymczasem razem ze swoją starszą o cztery lata siostrą Melisą gra i śpiewa w czasie wolnym.

Komponujemy własne piosenki. Mam nadzieję, że którąś z nich uda mi się nagrać na moją pierwszą płytę. Siostra gra na gitarze i pianinie. Ja na razie na niczym nie gram, ale bardzo bym się chciała nauczyć - mówiła Wiktoria Gabor w rozmowie z "Gazetą Krakowską" jeszcze przed niedzielnym sukcesem na Eurowizji Junior.

Jak wyglądają rodzice Viki Gabor i jej siostra? Zobaczycie w naszej galerii. Cała trójka obecna była na przesłuchaniach do programu "The Voice Kids".

 

Wiktoria "Viki" Gabor zwyciężyła na Eurowizji Junior 2019!

Wiktoria "Viki" Gabor w głosowaniu jurorów nie wygrała - została pokonana przez przedstawiciela Kazachstanu. Zwycięstwo w Eurowizji Junior w Gliwicach zapewniły jej głosy widzów - bez wątpienia również głosy widzów z Polski, można było bowiem głosować na przedstawiciela własnego kraju. Viki wygrała z ponad pięćdziesięciopunktową przewagą i jako pierwsza w historii została wokalistką, która dała zwycięstwo swojemu krajowi w Eurowizji Junior dwa razy pod rząd.

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (26)
Wiktoria "Viki" Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach! Piosenki komponuje razem z siostrą
Zaloguj się
 • Gość: Lila018

  Oceniono 11 razy 5

  Skąd w ludziach tyle nienawiści :( osoby siejące ten jad to jakiś zepsuty margines :/ szanujmy się na wzajem

 • Gość: Gośc

  Oceniono 7 razy 3

  Polska górą. Szkoda,że w ,,dorosłej" Eurowizji nie odnosimy większych sukcesów,ale też są inne zasady głosowania.

 • voyteko

  Oceniono 2 razy 2

  Cyganka prawde ci powie...

 • Gość: stary

  Oceniono 6 razy 2

  w polskiej tv, zawsze, najciekawsze są komentarze.tu widać najlepiej, ile zawiści przepełnia polaków - katolików. przypomina się urywek, z dawnego, niesłusznego, kabaretu - zabrać bogatym i rozdać ludziom! kto ludzie? kto ludzie? kto ludzie? MY!!

 • voyteko

  Oceniono 1 raz 1

  to zwyciestwo oznacza ,ze w przyszlym roku ponownie organizuje Polska a to oznacza ,ze znowu Polska wygra!!!! To wielki sukces festiwalu piosenki cyganskiej...( to takie pojscie za ciosem "Bohemian Rhapsody")... jada wozy kolorowe....

 • Gość: LEPS

  Oceniono 1 raz 1

  Serdeczne gratulacje dla dziewczyny. Trudno jednak oprzeć sie wrażeniu, że to jakaś kolejna forma kompensacyjna jest. Nie idzie w normalnej Eurowizji, to sobie w dziecięcej poszalejemy.
  Trochę podobnie w sporcie. Nie idzie w najpopularniejszych dyscyplinach, to sobie (stosunkowo) niszowe wyszukujemy - skoki narciarskie, siatkówkę czy inne żużle - by tam błyszczeć.

 • Gość: Anna

  Oceniono 13 razy 1

  Z dziewczynki w 1rok wyglada na 20paroletnia kobiete, masakra... Zaraz za mąż ja wydadza i tyle po spiewaniu jej zostanie...

 • Gość: dziadekzpragi

  0

  Osa użądliła ją w dolną wargę ? W ubiegłym roku miała inne usta .

 • Gość: Marcin

  Oceniono 4 razy 0

  Kreatywne liczenie głosów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX