Wiktoria "Viki" Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach! Piosenki komponuje razem z siostrą

Eurowizja Junior 2019 zakończyła się dla nas niebywałym sukcesem. Na scenie w Gliwicach konkurs wygrała Wiktoria "Viki" Gabor. 12-latka swoje piosenki komponuje razem z siostrą i pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny.

Wiktoria "Viki" Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019. Sukces to tym większy, że to już drugie rok do roku zwycięstwo Polski w Eurowizji dla dzieci. Taka sytuacja nie zdarzyła się jeszcze nigdy w historii konkursu, a Viki "odskoczyła" przeciwnikom o ponad 50 punktów.

Wiktoria "Viki" Gabor pochodzi z muzykalnej rodziny

Viki Gabor urodziła się w Niemczech, wychowała w Wielkiej Brytanii ale to z Polską związana jest ostatnio. To tu, w Krakowie, mieszka razem z siostrą Melisą i rodzicami. Rodzina jest bardzo muzykalna.

Rodzice Wiktorii przed laty grali i śpiewali w zespole folklorystycznym, gdzie wykonywali głównie tradycyjną muzykę cygańską - takie bowiem mają korzenie oni i ich córki. Viki tymczasem razem ze swoją starszą o cztery lata siostrą Melisą gra i śpiewa w czasie wolnym.

Komponujemy własne piosenki. Mam nadzieję, że którąś z nich uda mi się nagrać na moją pierwszą płytę. Siostra gra na gitarze i pianinie. Ja na razie na niczym nie gram, ale bardzo bym się chciała nauczyć - mówiła Wiktoria Gabor w rozmowie z "Gazetą Krakowską" jeszcze przed niedzielnym sukcesem na Eurowizji Junior.

Jak wyglądają rodzice Viki Gabor i jej siostra? Zobaczycie w naszej galerii. Cała trójka obecna była na przesłuchaniach do programu "The Voice Kids".

 

Wiktoria "Viki" Gabor zwyciężyła na Eurowizji Junior 2019!

Wiktoria "Viki" Gabor w głosowaniu jurorów nie wygrała - została pokonana przez przedstawiciela Kazachstanu. Zwycięstwo w Eurowizji Junior w Gliwicach zapewniły jej głosy widzów - bez wątpienia również głosy widzów z Polski, można było bowiem głosować na przedstawiciela własnego kraju. Viki wygrała z ponad pięćdziesięciopunktową przewagą i jako pierwsza w historii została wokalistką, która dała zwycięstwo swojemu krajowi w Eurowizji Junior dwa razy pod rząd.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.