Diana Spencer i Camilla Parker Bowles przyjaźniły się? Wspólnie wspierały Karola. "Było nas troje w tym małżeństwie"

Historia miłosnego trójkąta z księciem Karolem, Dianą Spencer i Camillą Parker Bowles w rolach głównych wciąż budzi duże zainteresowanie. Liczne zdrady syna królowej Elżbiety i stała obecność byłej partnerki w jego życiu mocno wpłynęły na psychikę matki Williama i Harry'ego.

Początki historii miłosnej księcia Karola i Diany były równie zawiłe jak cała ich późniejsza relacja. Karol interesował się niegdyś starszą siostrą Spencer, a ich związek przetrwał osiem miesięcy. To właśnie wtedy Diana nawiązała relację z synem królowej Elżbiety, który zaprosił ją do posiadłości w Balmoral. Na pierwsze deklaracje nie trzeba było długo czekać. Karol poznał Dianę ze swoją rodziną i najbliższymi, w tym ze swoją poprzednią partnerką, Camillą Parker-Bowles, którą przedstawił wówczas jako wieloletnią przyjaciółkę. Ślub pary książęcej odbył się 29 lipca 1981 roku i był jednym z ważniejszych wydarzeń w historii Wielkiej Brytanii, jednak stała obecność Camilli mocno namieszała w małżeństwie. 

książę Karol i księżna Diana Książę Karol powiedział księżnej Dianie, że jej nie kocha noc przed ślubem

Miłosny trójkąt na dworze królewskim

Według „Harper's Bazaar” Karol i Camilla spotykali się na początku lat siedemdziesiątych, ale rozstali się, kiedy Karol wyjechał do marynarki w lutym 1973 r. Ukochana księcia kilka miesięcy później poślubiła byłego partnera, Andrew Parkera Bowlesa. Pomimo tego książę nadal utrzymywał stały kontakt ze swoją ex, między innymi dlatego, że został ojcem chrzestnym jej syna Toma. 

Niczego nieświadoma Diana tolerowała obecność Camilli w życiu Karola. Obie wspierały go na wielu płaszczyznach życia, dlatego też miały okazję być razem sfotografowane 24 października 1980 roku na torze Ludlow Racecourse podczas wyścigu konnego, w którym książę brał udział. Kobiety jednak nigdy nie zostały przyjaciółkami. 

Księżna Diana i Camilla Parker BowlesKsiężna Diana i Camilla Parker Bowles East News

Tę dość skomplikowaną relację opisała w jednej ze swoich książek królewska ekspertka Penny Junor.

Zamiast wyjaśnić Dianie na początku, że Camilla jest byłą dziewczyną, przedstawił ją jedynie jako przyjaciółkę. Dopiero po zaręczynach zdobył się na szczerość i przyznał, że Camilla była jedną z kobiet, z którą utrzymywał intymne stosunki, ale zapewnił Dianę, że od teraz liczy się tylko ona.

Książę William, książę Harry, Meghan Markle Rodzina królewska wściekła na Meghan i Harry'ego! "Jak mogą robić interesy z tymi ludźmi?"

Kilka lat po ślubie Diany i Karola księżna zdecydowała się na szczerą rozmowę z Camillą, ponieważ podejrzewała męża o romans z byłą partnerką. Parker Bowles nawet nie próbowała zaprzeczać.

Powiedziałam: Wiem, co się dzieje między tobą a Charlesem i chcę, żebyś to wiedziała. Powiedziała mi: Masz wszystko, czego kiedykolwiek chciałaś. Rozkochujesz w sobie wszystkich mężczyzn na świecie, masz dwoje wspaniałych dzieci, czego chcieć więcej? Było nas troje w tym małżeństwie, więc trochę zbyt tłoczno - zdradziła w jednym z wywiadów Diana. 

Wygląda na to, że Camilla od samego początku zajmowała najważniejsze miejsce w sercu księcia Karola. 

Więcej o: