Beyonce i Lady Gaga są za Joe Bidenem. Lil Pump wpiera Donalda Trumpa. Tak głosowały amerykańskie gwiazdy

W USA trwają wybory prezydenckie. Gwiazdy zachęcały fanów do wzięcia udziału w głosowaniu oraz chętnie wspierały swoich kandydatów. Kto głosował na Donalda Trumpa, a kto na Joe Bidena?

Amerykanie decydują, czy Donald Trump zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych na kolejną kadencję, czy urząd prezydenta obejmie Joe Biden. Choć oficjalnie wciąż trwa liczenie głosów, obecny prezydent Stanów Zjednoczonych przyznał już, że wygrał wybory.

Amerykańskie gwiazdy nie kryły politycznych sympatii i aktywnie wspierały swoich kandydatów w drodze po zwycięstwo. Zobaczcie, na kogo głosowali najwięksi aktorzy i piosenkarze.

Wybory prezydenckie w USA. Beyonce wspiera Joe Bidena. Lil Pump jest za Donaldem Trumpem

Joe Bidena wsparła Beyonce. Na swoim instagramowym profilu zamieściła krótką animację, na której pozuje w maseczce z napisem "Biden/Harris" Kamala Harris to najbliższa współpracowniczka Bidena, a także kandydatka na wiceprezydenta.

 
Zobacz wideo Meghan Markle przytuliła Beyonce na premierze Króla Lwa

Za kandydatem Partii Demokratycznej opowiedziała się także Jennifer Aniston. Aktorka zamieściła na swoim Instagramie zdjęcie z głosowania, przy którym napisała:

Joe Biden i Kamala Harris. Głosowałam na nich, ponieważ w tej chwili ten kraj jest bardziej podzielony niż kiedykolwiek. W tej chwili kilku u władzy decyduje, co kobiety mogą, a czego nie mogą robić z własnym ciałem. Nasz obecny prezydent zdecydował, że rasizm nie jest problemem. Wielokrotnie i publicznie ignorował naukę... Zginęło zbyt wielu ludzi.
 

Bruce Springsteen powiedział magazynowi "Rolling Stone":

Myślę, że jeśli wybierzemy Joe Bidena, pomoże nam to w odzyskaniu naszego statusu.

Muzyk zamieszczał materiały wspierające Bidena także na swoim oficjalnym profilu na Instagramie.

 

Zobacz też: Melania Trump znów odtrąciła rękę Donalda. Wszystko uchwyciły kamery. Będą memy!

Cardi B pokazała na InstaStories nagranie z Joe Bidenem, przy którym napisała:

On wygląda na tak szczęśliwego. To sprawia, że czuję się szczęśliwa.

Joe Biden, Cardi BJoe Biden, Cardi B Instagram/iamcardib

Tom Hanks i jego żona Rita Wilson przekazali darowizny na rzecz kampanii prezydenckiej Bidena i brali aktywny udział w spotkaniach z kandydatem.

 

Kandydata Demokratów oficjalnie wspiera także Lady Gaga. Piosenkarka nawet zamieściła w sieci nagranie z wiecu wyborczego Bidena, na którym przemawiała.

 
 

Wśród zwolenników konkurenta Donalda Trumpa jest również Jennifer Lopez, o czym poinformowała za pomocą mediów społecznościowych.

 

Tymczasem 20-letni raper Lil Pump swój głos oddał na Donalda Trumpa. Na jego Instagramie pojawiło się nawet zdjęcie, na którym pozuje przy mównicy razem z obecnym prezydentem USA. Na głowie ma czerwoną czapkę ze sloganem wyborczym Trumpa.

 

Raper Lil’ Wayne także wspiera Trumpa. Na swoim Twitterze zamieścił zdjęcie z obecnym prezydentem USA, z którym miał niedawno okazję się spotkać.

Ojciec Angeliny Jolie, John Voight, we wrześniu zamieścił na Twitterze wideo, w którym nawoływał fanów do wspierania Trumpa i "ponownego uczynienia tej krainy wspaniałą".

Za Trumpem jest także Isaiah Washington, gwiazda serialu "Chirurdzy". Mężczyzna twierdzi, że jego kandydat aktywnie wspiera Afroamerykanów. Nawiązał do tego na swoim Instagramie, na którym podzielił się grafiką przedstawiającą obydwu kandydatów:

 
 

Kandydatem Kirstie Alley, aktorki znanej z filmu "I kto to mówi", jest Donald Trump. W dniu wyborów napisała na Twitterze:

Otwarta wiadomość dla wszystkich kochających, tolerancyjnych, prawych, oświeconych, miłych przytulnych niedźwiadków. [...] Wy, którzy rzucaliście oszczerstwami w USA przez cztery lata. [...] Głosowaliśmy na Trumpa. Modlę się, abyśmy dali Ci jeszcze cztery lata.

Kirstie AlleyKirstie Alley East News

Zobacz też: Ivanka Trump jeszcze kilka lat temu tak nie wyglądała. Znana lekarka porównała jej zdjęcia. "Dieta zmieniająca rysy twarzy?"

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.