Małgorzata Ostrowska-Królikowska pozuje z siostrą Chmielewską i przytacza jej słowa o Strajku Kobiet. "Dość pogardy"

Na Instagramie Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej pojawiło się jej wspólne zdjęcie z siostrą Małgorzatą Chmielewską. Aktorka przytoczyła jej słowa dotyczące strajków wywołanych po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego wzbudził wiele skrajnych emocji wśród Polek i Polaków. Od niespełna tygodnia na ulicach mniejszych i większych polskich miast odbywają się protesty. Atmosfera robi się coraz bardziej gorąca i nic nie wskazuje na to, jakoby strajki miały się szybko skończyć. Swoje mocne stanowiska w tej sprawie głoszą także gwiazdy rodzimego show-biznesu. Wśród nich jest także Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Martyna Wojciechowska strajkujeStrajk kobiet. Martyna Wojciechowska nie poszła do pracy

Małgorzata Ostrowska-Królikowska z siostrą Małgorzatą Chmielewską

Małgorzata Ostrowska-Królikowska zamieściła na Instagramie wspólne zdjęcie z siostrą Małgorzatą Chmielewską. Aktorka zacytowała jej opinię na temat trwających w Polsce demonstracji.

W całym kraju trwają protesty po orzeczeniu TK. Do protestujących zwróciła się s. Małgorzata Chmielewska. "Proszę Was, ja stara kobieta. Nie używajcie przemocy w walce o cokolwiek, co uważacie za słuszne. Nie dajcie się sprowokować do przemocy. Nie dajcie się złu- czytamy we wpisie aktorki.

Aleksandra HamkałoAleksandra Hamkało komentuje Strajk Kobiet. Podzieliła się nagim zdjęciem w zaawansowanej ciąży. "Chciałabym być teraz z wami"

Aktorka dała jasno do zrozumienia, że w zupełności zgadza się z przemyśleniami siostry Chmielewskiej.

Dodała, że jeśli protestujący uważają, że to, o co walczą, jest dobrem, to nie powinni używać zła do osiągnięcia celu. „Dość pogardy, obrzucania się błotem, nienawiści. Nie depczcie tego, co dla innych jest święte lub po prostu ważne. Tak nie wygrywa Prawda i Dobro. Nienawiść rodzi nienawiść, agresja rodzi agresję” Dziękujemy siostro- podsumowała aktorka.
 

Mądrze napisane? 

Trwa strajk kobiet - tu możesz śledzić wydarzenia. Gazeta.pl daje swoje wsparcie.

Zobacz wideo Ścigaj: Wzięcie odpowiedzialności za decyzję o aborcji to sprawa kobiety
Więcej o: