Sebastian Fabijański namalował obraz dla WOŚP. "Trochę Polski, trochę krwi"

Sebastian Fabijański opowiedział o swoim nowym hobby. Aktor od niedawna zajmuje się malarstwem. Goszcząc w "Dzień dobry TVN", stworzył obraz, który ma przekazać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sebastian Fabijański w ostatnim czasie wzbudza wiele kontrowersji. Dał się poznać szerszej publiczności jako aktor, ale nie ukrywał, że ma też muzyczne aspiracje. Nagrał singiel promujący film "Psy 3. W imię zasad" i wydał debiutancki album "Prymityw". Teraz okazuje się, że muzyka nie jest jedyną pasją aktora.

Sebastian Fabijański zajął się malarstwem

Fabijański, będąc gościem w programie "Dzień dobry TVN", wyznał, że od niedawna zaczął malować obrazy. Jeden już udało mu się sprzedać, a drugi - stworzony na żywo podczas programu - planuje wystawić na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jesteście zaskoczeni? My bardzo.

Bartek Szyszko, mój kumpel, z którego powodu ja zacząłem malować. W trakcie kwarantanny połączyliśmy siły. Wspólnie mieliśmy paranoję: co za chwilę się wydarzy. Apokalipsa za oknami - powiedział aktor.

Sebastian Fabijański obrazySebastian Fabijański obrazy screen Dzień Dobry TVN

Technika, którą wybrał Fabijański, jest trochę nietypowa. To nalewanie farb na płótno, a następnie ich rozmazywanie.

Jest płótno, jest farba, wylewam to w miejsca, gdzie czuje, że ten kolor zapracuje. To też chodzi o taką wyobraźnię – co się stanie z kolorem.

Sebastian FabijańskiSebastian Fabijański screen 'Dzień Dobry TVN'

Sebastian Fabijański i obraz dla WOŚP

Podczas udzielania wywiadu dla "Dzień dobry TVN" Sebastian Fabiański namalował obraz, który zamierza oddać na aukcję charytatywną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Inspiracją dla dzieła Fabijańskiego stały się tragiczne wydarzenia sprzed dwóch lat w Gdańsku - chodzi o zabójstwo prezydenta Pawła Adamowicza.

Chciałem zrobić obraz, który fajnie byłoby przekazać na WOŚP. Przypomniała mi się sytuacja w Gdańsku tragiczna. Trochę Polski, trochę krwi, ale idzie strzała zielona, czyli kolor nadziei de facto (…) Tutaj jest dużo mroku, krwi, śmierci, ale nadzieja umiera ostatnia.

Sebastian Fabijański obrazySebastian Fabijański obrazy screen 'Dzień Dobry TVN'

Aktor zapowiedział także, że w następnej kolejności namaluje obraz dla syna.

Sebastian Fabijański i związek z Maffashion

Sebastian Fabijański w styczniu 2020 roku ogłosił, że spotyka się ze znaną blogerką modową Julią Kuczyńską - Maffashion. Na początku stronili od mediów i rzadko wypowiadali się na temat swojego związku. Zmieniło się to gdy na świecie pojawił się ich syn. Maffashion urodziła 10 września, a niedługo potem Sebastian Fabijański zdradził imię chłopca, którego do tej pory fani znali jako "BJF". Takimi inicjałami bowiem podpisywane były zdjęcia z noworodkiem. 

Zobacz wideo Sebastian Fabijański odniósł się do konfliktu z Patrykiem Vegą
Więcej o: