Bliscy i gwiazdy żegnają Andrzeja Strzeleckiego. Na pogrzeb przyszły m.in. Olga Kalicka i Zofia Zborowska

Dziś na warszawskich Powązkach odbył się pogrzeb Andrzeja Strzeleckiego. Na ostatnim pożegnaniu aktora pojawiło się wiele gwiazd rodzimego show-biznesu.

Andrzej Strzelecki zmarł w piątek 17 lipca. Przyczyną odejścia aktora okazał się nieoperacyjny nowotwór płuc i oskrzeli. Kilka tygodni temu aktor opowiedział o chorobie, a w internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na bardzo drogie leczenie w Stanach Zjednoczonych. Niestety Andrzej Strzelecki zmarł. 24 lipca na warszawskich Powązkach odbył się pogrzeb aktora. W ostatnim pożegnaniu oprócz najbliższej rodziny i przyjaciół uczestniczyło sporo jego kolegów i koleżanek z branży.

ZOBACZ TEŻ: Andrzej Strzelecki nie żyje. Gwiazdy żegnają zmarłego aktora. Wśród nich Żmuda-Trzebiatowska, Barciś, Damięcki

Gwiazdy na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego

Wiele gwiazd wspierało i darzyło wielką sympatią Andrzeja Strzeleckiego, a także poparło zbiórkę pieniędzy na jego leczenie. Nic więc dziwnego, że na jego pogrzebie zjawiło się ich tak dużo. W uroczystościach pogrzebowych oprócz najbliższej rodziny uczestniczyli również m.in.: Janusz Zaorski, Olga Kalicka, Wojciech Malajkat, Jerzy Wenderlich, Zofia Zborowska, Piotr Fronczewski czy Rafał Zawierucha. 

Zofia ZborowskaZofia Zborowska KAPIF

Kim był Andrzej Strzelecki?

Andrzej Strzelecki był wybitnym aktorem. W trakcie swojej artystycznej kariery sprawował również funkcję rektora Akademii Teatralnej w Warszawie. Szerszej publiczności był świetnie znany z roli dr. Tadeusza Koziełło-Kozłowskiego, w którego wcielał się w telenoweli "Klan" nieprzerwanie od 1997 roku. Zagrał również między innymi w ekranizacji książki "W pustyni i w puszczy" oraz filmie historycznym "Bitwa Warszawska 1920". Andrzej Strzelecki zmarł w wieku 68 lat.

ZOBACZ TEŻ: Producenci "Klanu" musieli zdecydować, co z postacią Andrzeja Strzeleckiego. "Jego śmierć spadła na nas jak grom z jasnego nieba"

Olga KalickaOlga Kalicka KAPIF

Piotr FronczewskiPiotr Fronczewski KAPIF

Rafał ZawieruchaRafał Zawierucha EAST NEWS

Pogrzeb Andrzeja StrzeleckiegoPogrzeb Andrzeja Strzeleckiego KAPIF

Pogrzeb Andrzeja StrzeleckiegoPogrzeb Andrzeja Strzeleckiego KAPIF

Malajkat WojciechMalajkat Wojciech KAPIF

ZOBACZ: Andrzej Strzelecki przed śmiercią napisał piosenkę. Tekst utworu wzrusza. "Umieram"

Zobacz wideo Na cmentarzach może wkrótce zabraknąć miejsca
Więcej o: