Piotr Zelt szczerze o nawrocie choroby. Przez pandemię znów zmaga się z depresją. "Trafiłem do lekarza"

Piotr Zelt już kilka lat temu opowiedział o swoich zmaganiach z depresją. Również i tym razem nie ukrywa nawrotu choroby. Przez pandemię, izolację i strach o niepewną przyszłość znów musiał zasięgnąć pomocy lekarza.

Piotr Zelt był niegdyś na językach wielu portali plotkarskich, kiedy ówczesna partnerka aktora zdradziła go i zaszła w ciążę z innym mężczyzną. Mowa o Monice Ordowskiej, która ułożyła sobie na nowo życie z miliarderem, ślubując mu wierność na Hawajach. Piotr mocno przeżył medialne rozstanie z o wiele młodszą kobietą, co przypłacił zdrowiem psychicznym. Od kilku lat zmaga się z depresją, o czym oficjalnie poinformował nie tylko najbliższych, ale również fanów i opinię publiczną.  Z pomocą lekarzy wyszedł na prostą, jednak pandemia i izolacja zmusiły go do ponownych wizyt u specjalistów. 

Zobacz wideo Piotr Zelt nawoływał do pozostania w domach podczas pandemii!

Piotr Zelt ma nawrót depresji

Depresja to choroba, która często powraca ze zdwojoną siłą. Z tą wiedzą żyje między innymi Piotr Zelt, który dostrzegł ponowne objawy depresji podczas pandemii i przymusowej izolacji. Aktor znów musiał przyjąć środki farmakologiczne. Opowiedział o tym w rozmowie z "Plejadą". 

Nie ukrywam, że ja trafiłem znowu do lekarza. Farmakologiczna pomoc też się odbyła u mnie, zacząłem brać leki. Tego nie należy się obawiać, współczesne leki antydepresyjne nie uzależniają, działają dobrze i to należy brać. Trzeba się liczyć z tym, że jeżeli taki problem się pojawił u kogoś, to jest pewna skłonność i te nawroty mogą następować. 
 

Aktor na szczęście wie, jak walczyć z nawracającą chorobą.

Mam już wydeptane ścieżki, wiem jak działać i co robić, żeby sobie pomóc. (…) Konsekwencje depresji ponosi całe otoczenie. Nie walczymy tylko o siebie, walczymy również o naszych bliskich, o ich komfort, spokój ducha, ich życie i funkcjonowanie.

Trzymamy kciuki za dobre samopoczucie Piotra Zelta!

Więcej o: