Piotr Zelt mocno o depresji w "Bagażu osobistym": Nie chce ci się żyć, ludzie przestają się myć

Mówienie o depresji jest bardzo trudne. Udało się go do tego namówić Andrzejowi Sołtysikowi w "Bagażu osobistym".

To był szczególnie trudny moment rozmowy, ponieważ depresja nie jest czymś, o czym rozmawia się łatwo. Piotr Zelt ciężko przeżył rozstanie z Miss Warszawy, Moniką Ordowską . Co prawda nie trzeba go było wyciągać z depresji "za kołnierz", ale nieoceniona okazała się pomoc rodziny.

Za kołnierz nie, natomiast w bardzo delikatny sposób powiedziała mi to moja mama, moja siostra. Obserwowałem sam siebie. Patrzyłem, na ile panuję nad tym, co się ze mną dzieje i wokół mnie, a na ile nie. I stwierdziłem, że jednak za bardzo nie panuję - mówił w programie "Bagaż osobisty".

Andrzej Sołtysik zapytał aktora o symptomy.

To są takie stany, kiedy ani nie można spać, ani nie można nie spać. Generalnie człowiek nie jest w stanie znaleźć sobie miejsca. Są maniakalne nawroty myśli, rozmyślanie, analizowanie wszystkiego i rozpamiętywanie. To zabija możliwość normalnego funkcjonowania.

Na szczęście Piotr Zelt nie musiał się mierzyć z najmroczniejszą postacią depresji, kiedy człowiek nie ma motywacji do najsłabszego bodaj działania.

Nie chce ci się żyć, po prostu, tak to jest. Najkrócej mówiąc, nie chce ci się po prostu żyć. Nie masz ochoty na działanie, na pracę, kontakt z ludźmi, na cokolwiek. Nie wykonujesz telefonów, nie odbierasz telefonów. Ja nie miałem takiego stanu, ale ludzie dochodzą do takiego momentu, że przestają się myć i dbać o siebie w jakikolwiek sposób. Dla bliskiej osoby, która zna kogoś i widzi, że to jest skrajnie inne zachowanie i skrajnie inny stan i wygląd tego człowieka, to jest oczywiste, że może przyszedł moment, kiedy trzeba zareagować.

Piotr Zelt od jakiegoś czasu spotyka się z 44-letnią Katarzyną Krawczyk, byłą partnerką Michała Milowicza. Para nie stroni od imprez i często daje się na nich fotografować.

Kapif

alex/mat. wideo: X-news

Pobierz nową aplikację Plotek.pl Buzz na telefony z Androidem

Więcej o: