Książę Harry wyznał to, co niepokoi wszystkich świadomych rodziców. "Czuję jeszcze większą presję"

Książę Harry napisał list otwarty do jednej z organizacji, której jest ambasadorem. Ojciec Archiego opowiedział o presji, która obecnie ciąży na nim i na wielu innych rodzicach.

Książę Harry i Meghan Markle z początkiem kwietnia zrezygnowali z pełnienia oficjalnych obowiązków książęcych i rozpoczęli życie na własny rachunek. Małżonkowie przeprowadzili się do Los Angeles, gdzie nadal angażują się jednak w bliskie ich sercu inicjatywy i pomoc charytatywną. W ostatnim otwartym liście skierowanym do organizacji zajmującej się ochroną przyrody książę Harry zdobył się na wyznanie dotyczące ojcostwa.

Zobacz wideo

Książę Harry opowiedział o presji związanej z byciem ojcem

Książę Harry nie od dzisiaj angażuje się w inicjatywy, mające na celu polepszenie losu zwierząt i środowiska naturalnego. Syn księżnej Diany zawsze chętnie brał udział w konferencjach dotyczących ekologii. Ostatnio napisał otwarty list do organizacji African Parks, której jest ambasadorem. Zwrócił uwagę, że za kryzys, z którym borykają się kraje na całym świecie, odpowiada eksploatowanie natury. Tata małego Archiego opowiedział również o tym, jak ojcostwo wpłynęło na jego podejście do tematu ekologii:

Odkąd zostałem ojcem, czuję jeszcze większą presję, by zapewnić naszym dzieciom przyszłość, na jaką zasługują. Przyszłość, której nie zostaną pozbawieni, przyszłość pełną możliwości i szans - wyznał książę.
Chcę, byśmy mogli powiedzieć naszym dzieciom, że byliśmy świadomi tego, co nadciąga, i z determinacją pomagaliśmy organizacjom oraz zaangażowanym jednostkom, oraz że zrobiliśmy wszystko, co było potrzebne, by przywrócić niezbędne ekosystemy - wytłumaczył.

Kwestia przyszłości Ziemi jest tym, co niepokoi wszystkich świadomych rodziców. Mamy nadzieję, że słowa księcia otworzą oczy wielu osobom, które pragną szczęścia dla swoich dzieci.

Polecamy: Światło dzienne ujrzały szczegóły urodzin Archiego. Meghan piekła, Harry dekorował willę. Była też rozmowa z dworem królewskim.

Więcej o: