Modelka Bar Refaeli została oskarżona o oszustwa podatkowe. Jej matka wyląduje w więzieniu

Bar Refaeli i jej matka, Tzipi Refaeli, zostały oskarżone o podawanie nieprawdziwych informacji podatkowych. Niedawno izraelski sąd wydał wyrok w tej sprawie.

Bar Rafaelli to supermodelka, która miała okazję pracować z największymi światowymi projektantami. Sławę przyniósł jej również medialny związek z Leonardo DiCaprio. Jednak ostatnio więcej mówi się o niej  w kontekście skandali niż sukcesów zawodowych. Modelka i jej matka zostały oskarżone o przestępstwa podatkowe. 

Zobacz wideo Modelka była związana z Leonardo DiCaprio

Modelka Bar Refaeli usłyszała wyrok

Od kilku lat toczyło się postępowanie w sprawie Bar Refaeli, która została oskarżona o przestępstwa podatkowe. Jak donosi Associated Press, wydano wyrok w tej sprawie. Na modelkę została nałożona grzywna w wysokości 1,5 miliona dolarów. Ponadto ma obowiązek odbyć dziewięć miesięcy prac społecznych. Nieco mniej szczęścia ma jej matka i agentka, Tzipi Refaeli, która została skazana na 16 miesięcy pozbawienia wolności. 

Modelka miała unikać płacenia podatków w latach 2009-2012 oraz zataić dodatkowy dochód i świadczenia, które otrzymała w Izraelu. Bar tłumaczyła się, że w tamtym okresie nie spędzała w kraju zbyt wiele czasu, bo nieustannie podróżowała. Twierdziła, że w 2007 r. zamieszkała w Stanach Zjednoczonych, by być blisko ówczesnego partnera, Leonardo DiCaprio. Tłumaczyła, że w związku z tym nie jest zobowiązana do płacenia podatków w Izraelu. Jednak ta argumentacja nie przekonała sądu. Izraelscy prokuratorzy oskarżyli ją o podawanie nieprawdziwych informacji podatkowych. 

 

Sprawa karna dotycząca matki modelki rozpoczęła się w 2016 r., kiedy to Tzipi Refaeli została aresztowana pod zarzutem braku zgłoszenia pełnego dochodu i błędów podatkowych. Unikała w ten sposób odprowadzania podatku od dochodów z zagranicy szacowanych na miliony dolarów.  Większą odpowiedzialność za oszustwa podatkowe przypisano matce supermodelki, dlatego też ona otrzymała cięższy wyrok.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.