Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik kilka miesięcy temu wyśmiali urodę koreańskiego muzyka. Jest decyzja KRRiT w sprawie "Dzień dobry TVN"

W "Dzień Dobry TVN" Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik wyśmiewali urodę koreańskiego muzyka Jungkooka. O tej wpadce było wyjątkowo głośno. Sprawa trafiła do KRRiT.

Początek tego roku nie był łatwy dla redakcji "Dzień dobry TVN". Prowadzący, Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik, zaliczyli poważną wpadkę wizerunkową, kiedy to na wizji skomentowali wyniki plebiscytu na najpiękniejszego mężczyznę świata, który wygrał Jungkook - muzyk z koreańskiego zespołu BTS.

Anna Kalczyńska razem z siostrą tańczy na plaży

Zobacz wideo

Jest decyzja KRRiT w sprawie "Dzień Dobry TVN"

O sprawie zrobiło się głośno ponieważ prowadzący wyśmiali wygląd wokalisty. Uznali go nawet za niemęskiego. Przypomnijmy, że Anna Kalczyńska pokusiła się o niewybredny komentarz na temat urody muzyka i wbiła mu szpilę, drwiąc, że z Bradem Pittem nie ma raczej nic wspólnego. 

Jeżeli spodziewają się państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta, czy George’a Clooneya, to może państwa czekać spora niespodzianka. (…) Najprzystojniejszym mężczyzną świata jest Jungkook - zaczęła Kalczyńska.

Na antenie pojawiała się również sonda uliczna, którą przeprowadził Adam Feder. Reporter pytał przypadkowych przechodniów, co sądzą na temat mężczyzny na zdjęciu. Warto zaznaczyć, że nie pokazywał Jungkooka, który wygrał, tylko J-Hope'a, innego członka tego samego zespołu. Postawa dziennikarzy "DD TVN" oburzyła fanów BTS z całego świata. Na Twitterze zawrzało. Polscy widzowie zgłosili również skargę do KRRiT.

Po trzech miesiącach dochodzenia rada ogłosiła swoją decyzję. Stacja TVN nie zapłaci kary.

KRRiT zakończyła postępowanie w tej sprawie. Nie stwierdziła naruszenia przez nadawcę przepisów ustawy o radiofonii i telewizji. Działania podjęte przez TVN - oświadczenie władz spółki, zakończenie współpracy z autorem materiału - KRRiT uznała za wystarczające i adekwatne do zaistniałej sytuacji - powiedziała rzeczniczka KRRiT, Teresa Brykczyńska, w rozmowie z serwisem "Press".

Poniżej przypominamy oświadczenie TVN.

 

Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik najprawdopodobniej odetchnęli z ulgą. Coś nam jednak mówi, że fani zespołu BTS nie dadzą tak łatwo za wygraną. Zdążyli już udowodnić, że są w stanie zawzięcie walczyć w sieci o dobre imię swoich idoli.